Bizpro Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri - Yönetici Ortak

Algın Erozan

İstatistik bölümünden mezun oldu. Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam etti. Ardından Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

1988 yılından bugüne, Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon sektöründeki yerel / uluslararası firmalarda Proje Yönetimi, Program Yönetimi, Satıs ve Pazarlama, İş Gelistirme departmanlarında yöneticilik yaptı. Birçok kamu ve özel sektör projelerinde, proje / program / portföy yönetimi, ekip yönetimi, tedarik yönetimi, kaynak yönetimi konularında yönetici ve danışman olarak yer aldı.

Proje yönetimi, program yönetimi, portföy yönetimi, metodoloji geliştirme, proje yönetiminde olgunluk değerlendirmesi konularında güçlü bilgiye sahiptir. Şirketlere İş Süreçleri Yönetimi (Business Process Management – BPM) danışmanlığı vermektedir.

Bilişim, Finans, İnşaat, Otomotiv, Gıda, Tekstil, Telekom, Havacılık ve Lojistik sektöründe faaliyet gösteren seçkin kurumların çalışanlarına, hem yurt içi hem de yurt dışında, Proje Yönetimi Kavramları ve Uygulamaları (Başlangıç ve İleri Seviye), PMP Hazırlık, MS Project, Agile&Scrum konularında danışmanlık, mentörlük ve eğitimler vermiştir. Program Yöneticisi olarak çalıştığı bir kurumda, Proje Yönetimi kültürünü; eğitimler ve seminerler ile geliştirmiş, 60’dan fazla kişinin PMP olmasını sağlamıştır.

Çeşitli üniversitelerde ve uluslararası Proje Yönetimi seminerlerinde konuşmacı olarak yer alarak, bilgi ve tecrübesini aktarmaya, Proje Yönetimi kültürünün gelişmesine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Proje Yönetimi kavramlarının Türkçe’ye kazandırılmasında öncülük etmiştir. PMI’nın Project Management Body of Knowledge (PMBOK 4th edition) ilk Türkçe baskısında, 2009 yılı, editör olarak gönüllü çalışmıştır. Türkçe olarak piyasada olan Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu’nun (PMBOK) ve Birleşik Standartlar Sözlüğü’nün 5.baskısı (5th Edition) için 2013 yılında editör ve danışma kurulu başkanı olarak yer almıştır. Head First PMP kitabının Türkçe baskısında danışman olarak çalışmıştır.

PMI Türkiye (PMI TR) chapter’ı gönüllüsüdür ve yönetim kurulunda çalışmıştır. 2014 yılında PMI TR Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 2017 yılında, bir yıl sürecek olan PMI LIMC (Leaderhip Institute Master Class) sınıfına seçilmiştir.

Erozan, merkezi ABD’de bulunan Project Management Institute (PMI) ve Information Systems Audit and Control Association (ISACA) üyesi olup, bu kurumlardan PMP (Project Management Professional) ve CISA (Certified Information System Auditor) sertifikalarına sahiptir. Ayrıca ITIL (Information Technology Infrastructure Library), Scrum Master, Scrum Fundamentals Certified (SFC), Scrum Developer Cerified (SDC), Scrum Master Certified (SMC), Scrum Product Owner Certified (SPOC), Scrum Certified Trainer (SCT) ve EMCC Mentör sertifikalarına sahiptir.

Erozan, şu anda, yurt içi ve yurt dışında Proje Yönetimi danışmanı ve eğitmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir.