PROFEN İletişim Teknolojileri A.Ş. - ARGE Merkezi Müdürü

Hakan Savaşan

Hakan kariyerine Deniz Harp Okulundan 1993 yılında Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans diploması ile mezun olduktan sonra Deniz Subayı olarak başlamıştır.Türk Deniz Kuvvetleri fırkateynlerinde branş subaylığı, Dz.K.K. Karargahında proje subaylığı görevlerinde bulunduktan sonra, 1999 – 2001 yılları arasında ODTÜ’de Modelleme ve Simülasyon Yüksek Lisans çalışmasını tamamlamıştır.

Mezuniyeti sonrasında Türk Deniz Kuvvetleri Araştırma Merkezi Komutanlığı’nde görevlendirilen Hakan, 2001 – 2013 yılları arasında geniş ölçekli, görev kritik savunma sanayii projelerinde muhtelif mühendislik kadrolarında ve proje/program yöneticisi olarak hizmet vermiştir. Hakan 2010 – 2014 yılları arasında MSB tarafından atandırıldığı NATO Teknik Aktivite Grubu NMSG-085 çalışmalarına Türk Ulusal Lideri ve Operasyonel Alt Grup Lideri olarak iştirak etmiştir. 2013 yılında Deniz Harp Okulu Bilgisayar Mühendisliği bölümüne öğretim görevlisi olarak atanan Hakan, 2015 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan kendi isteğiyle ve Albay rütbesi ile emekli olmuştur.

Emeklilik sonrası KPMG’de savunma sektöründen bir müşteri için sürdürülen BT danışmanlık programında kıdemli müdür olarak çalışmıştır. Yakın dönemde PROFEN İletişim Teknolojileri A.Ş.’ne katılarak ARGE Merkezi Müdürlüğünü yürütmeye başlamıştır. Aynı zamanda PROFEN Proje Yönetim Ofisinin kurulması ve işler hale getirilmesinden de sorumludur. PMP © sertifikasına sahip olan Hakan, geniş ölçekli, yazılım yoğun, görev kritik savunma sanayii programlarının yönetiminde yüksek deneyim sahibidir.