Burgan Bank AŞ - BT Proje Yönetim Ofisi Bölüm Başkanı

Ömer Ragıp Özkan

Ömer Ragıp Özkan 2016 yılı itibariyle Burgan Bank Türkiye’de BT Proje Yönetim Ofisi Bölüm Başkanlığı görevini yönetmektedir. 2013-2016 yılları arasında PMI Türkiye bünyesinde gönüllü olarak sırasıyla Yönetişim ve Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Aynı dönem içerisinde PMIEF çalışmalarında aktif roller almıştır.

HSBC’de 2007’den itibaren proje ve program müdürü olarak global ve yerel paydaşlarla (stakeholders) birlikte birçok multi milyon dolar değerinde projeyi yönetmiştir. Çok uluslu, risk tabanlı, regülasyon, stratejik ve Çevik BT (Agile IT) projelerini yönetmekte tecrübelidir. 2003-2007 yılları arasında Türk Telekom’da Telekomünikasyon Uzmanı olarak çalışmıştır.

Sayın Özkan, PMP (Project Management Professional), ITIL (IT Infrastructure Library) ve Cisco Technologies (CCNA, Cisco-QoS) sertifikalarına sahiptir. Üniversitelerde gençlere proje yönetimi alanında seminerler vermekte, mentörlük yapmakta ve konuşmalar yapmaktadır.

Sayın Özkan, İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 2001 yılında lisans derecesi ile mezun olmuştur. Şu anda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA programına devam etmekte olup 2017 yılı içerisinde bu programı bitirmeyi beklemektedir. Türkiye ve ABD’deki akademik araştırmaları süresince iki tane uluslararası iki tane de yurt içi bilimsel makalenin yazarı ve takdimcisidir.