TEMA Vakfı - Çevre Politikaları ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı

Özgül Erdemli Mutlu

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans derecesini, LSE’de (London School of Economics) yüksek lisans derecesini tamamladı. 18 senedir sivil toplumda profesyonel ve gönüllü olarak çalışıyor. Kariyerinin ilk 5 senesinde çeşitli think tank’lerde çalıştı. İsrail’de BESA Center, ABD’de CFR (Council on Foreign Relations) ve GLORIA (Global Research in International Relations), Ankara’da ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi).

Daha sonraki dönemde, ARI Hareketi’nde Uluslararası İlişkiler Genel Sekreteri, KAGİDER’de Kadın Gelişim Merkezi Direktörü olarak çalıştı. Ortağı da olduğu INSIDE Danışmanlık’ta çalıştıktan sonra, 2010’dan itibaren TEMA Vakfı’nda çalışıyor. Önce, Kurumsal İletişim ve Çevre Politikaları Bölüm Başkanı olarak ardından Çevre Politikaları ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı yaptı. 2012-2016 arasında Açık Radyo’da Yeşil Dalga programını hazırlayıp sunan ekibin içindeydi.

Sivil toplumda savunuculuk yaparken, özel hayatında, tatlının, kahvenin, sohbetin ve kitabın iyisini çevresine benimsetmek için dil dökmeyi seviyor.