Değişim Doktoru® | Girişimci | Global Danışman

Serhat Tatlı

Marmara Üniversitesi İng.İktisat Bölümü’nden lisans, İng.İşletme Bölümü’nden MBA, Işık Üniversitesi İşletme Bölümü’nden ‘Değişim Yönetimi ve Liderlik’ alanındaki teziyle PhD derecelerini almaya hak kazanmıştır.

1998-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi İng.İşletme Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev alan Serhat Tatlı, 2000 yılında katıldığı Tekofaks/Panasonic’de11 yıl süreyle yönetici, Genel Müdür, CEO, YK üyesi olarak çalışmıştır.

2011 yılından günümüze, TeQeN GmbH ve TeKeN A.Ş.’nin YK başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Bunun yanı sıra dünya’nın en önemli eğitim ve danışmanlık şirketlerinden olan Linkage Inc.’in Türkiye ofisinin ortağı ve YK üyesidir.

‘Leadership Excellence tarafından Dünya’nın 7 yıl üst üste 1 numaralı liderlik gelişim zirvesi seçilen GILD’de (The Global Institute for Leadership Development) konuşan ilk Türk olma şerefine nail olmuştur. Startupbootcamp Istanbul ve StartersHUB’ın baş mentörlerinden olan Dr. Tatlı, organizasyonel değişim yönetimi, liderlik ve yeni nesil girişimcilik konularında pek çok üniversitede misafir ve daimi öğretim görevlisi olarak rol almıştır.