16. Uluslararası Proje Yönetim Günü, Ankara – 7 Kasım 2019

ETKİNLİK PROGRAMI:

18:30 – 19:00 Kayıt Kabul

19:00 – 19:15 Açılış Konuşmaları

19:15 – 20:15 Emre Alıç – “Proje Yönetimiyle Kültürel Değişimi Başarmak”

20:15 – 20:45 Çay-Kahve Arası, Networking

20:45 – 21:30 Elif Gültürk Acar – “Yemeksepeti’nin Arka Mutfağı”

21:30 – 22:00 Networking

KONUŞMACI BİYOGRAFİSİ:

Emre Alıç, R.E.P. , PMP®, MCP®, SFC™

KAİD Proje ve Portfolio Yönetimi, Yönetişimi ve Danışmalık, Eğitmen, Agile Koçu

Kariyerine TOFAŞ ve Aksigorta gibi şirketlerde BPM projeleriyle başlayan Emre Alıç lisans öğrenimini Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü de bitiren Alıç, halen Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalında Master seviyesinde Proje Yönetimiyle ilgili akademik çalışmalara devam etmektedir. Alıç akademik alanda IT Yönetişimi, Proje Yönetişimi ve Oyunlaştırma konularında makaleler yayımlamıştır. Daha önceki yıllarda sırasıyla İstanbul’da Türkiye Finans Katılım Bankası ve Aktif Yatırım Bankasında başarılı projeler yürüten Alıç, son dönemde Ankara’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığında Bilişim Teknolojileri projelerinde proje yöneticisi olarak görev aldı. Bu görevleri sonrasında yine Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Proje Yönetim Ofisinde Proje Yönetim Sorumlusu olarak çalışan Alıç, 2018 yılı başından beri kurucusu olduğu KAİD Eğitim ve Danışmanlık şirketinde Danışmanlık ve Eğitmenlik yapmaktadır. 2012 yılından bugüne PMI-TR üye ve gönüllüsü olan Emre Alıç 2016 ve 2017 yıllarında PMI Turkey Chapter Ankara Şube Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. TSE Bilgi Teknolojileri Teknik Ayna Komiteleri Üyesi olan Alıç, halen kurucusu olduğu Kurumsal Yönetişim Derneği Başkanlığını da sürdürmektedir. Alıç, evli ve bir çocuk babasıdır.

Elif Gültürk Acar

Yemeksepeti.com Bölge Müdürü

Lisans öğrenimini ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlayan Elif Gültürk Acar; üniversite eğitimi süresince birçok organizasyonda aktif görev almıştır. Bu dönemde ODTÜ Radyo Topluluğu Başkanlığı görevini de yürüterek Radyo Topluluğu üyeleri ile birlikte çeşitli organizasyon, söyleşi ve radyo dersleri düzenledi. Üniversite hayatı boyunca farklı iş kollarında deneyim kazanması onu saha satış alanına yönlendirmiş ve bu alanda kariyerine devam etmiştir. 2009 yılında Satış Temsilcisi olarak başladığı yemeksepeti kariyerinde 10 şehirde yemeksepeti operasyonunu başlatmada ve geliştirmede görev almıştır. 2013 yılında Odtü SEM İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika programını tamamladı. 2016 yılında Bilkent Üniversitesi Executive Mba programından mezun oldu. Aynı yıl içerisinde University of Michigan’s Ross School of Management’da Küresel Rekabet Eğitimi’ni tamamladı. Şu anda Yemeksepeti’nde Bölge Müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir. Ekibi ile birlikte Ankara ili ve bağlı ilçelerindeki 2000’e yakın restoranın büyüme operasyonunu yönetmektedir. Acar, evlidir ve Sushi adında bir köpek sahibidir. Tutkusu seyahat etmek olan Elif Gültürk Acar, yelken ve takı tasarımı ile de ilgilenmektedir.

KONU İÇERİĞİ:

Proje Yönetimiyle Kültürel Değişim

Hedeflerimize ulaşırken karşımızdaki en büyük engel Kültürel Direnç, peki bu engeli nasıl aşabiliriz?

Projelerin başarısını etkileyen şirketlerin bu değişmez yapısı yani kültürü proje yönetimiyle değiştirilebilir mi?

Proje Yönetiminin kazanımları, PMI Yetenek Üçgeninin Derinlikleri ve Proje Yönetimiyle Kültürel Değişimi Başarmak için En Önemli 7 Husus;

1-Liderlik

2-Mutabakat

3-Planlama

4-Fayda Sağlama

5-Ekip Ruhu

6-Çeviklik

7-Aile

3 Büyük Proje Deneyimi paylaşımı ile tamamlanacak anlatım sonundaysa önemli iki not ve 3 güzel tavsiye sizleri bekliyor.

Yemeksepeti’nin Arka Mutfağı

Her yıl %50 büyüyen bir şirketin arka mutfağında neler oluyor? Yemeksepeti neyi nasıl farklı yapıyor?

Yemeksepeti’nin yeni girişimi BanaBi’nin büyüme serüveni nasıl gidiyor?

Neden Yemeksepeti’nde 10 yıldır çalışıyorum?

PDU BİLGİSİ:

PMI sertifika sahipleri için etkinlik,

2 PDU ( 1 PDU Teknik, 1 PDU Strategic) değerindedir.

Katılım Bedeli:

Katılım ücretsizdir, katılımcıların Event Brite’dan kayıt olmaları gereklidir. Salon kapasitesi 110 kişi olduğu için bu durum kritiktir.

LOKASYON BİLGİSİ:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Eskişehir Yolu 10. Km No: 276

Çankaya, Ankara, 06530

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER:

  1. Bu kayıt formu ile toplanan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. PMI TR ekibi tarafından etkinlik özelinde ve anonim istatistiki çalışmalarda kullanılmaktadır. Kayıt olarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.
  2. Etkinliklerimizde fotoğraf, video ve ses kayıtları yapılıp, bu kayıtlar PMI TR’nin sosyal medya hesaplarında ve diğer basılı ortamlarında yayımlanmaktadır. Etkinliğimize katılarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

İLETİŞİM:

info@pmi.org.tr

Geylani.ozcubukcu@pmi.org.tr

https://www.eventbrite.com/e/ipm-day-ankara-tickets-79589180381