7 Soruda Design Thinking

https://www.eventbrite.com/e/pmi-tr-profesyonel-gelisim-istanbul-aktivitesi-27-ocak-2022-webinar-tickets-251436562527

ETKİNLİK PROGRAMI:

20:00 – 20:05 PMI TR’den Haberler

20:05 – 21:00 Mustafa AYDIN – “7 Soruda Design Thinking”

KONUSMACI:

Mustafa AYDIN, Lotus4Design Kurucu Ortak

2007 yılında Yalın Enstitü’de başlayan kariyerine kargo, telekomünikasyon, havacılık, perakende ve üretim gibi sektörlerde Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarıyla devam etti. Çalışma hayatı boyunca “İnsan Odaklı Yenilikçi Çözümler” geliştirmeye odaklandı. Bu doğrultuda LC Waikiki şirketinde Design Thinking eğitmen ve mentörlük çalışmaları yaptı. Sistem, süreç, ürün ve hizmet geliştirme odağında farklı proje ve çalışmalar gerçekleştirdi. Perakende, Otomotiv, Teknoloji, Üretim başta olmak üzere farklı sektörlerde Design Thinking projeleri gerçekleştiriyor. “Hayata dokunacak potansiyeli olan gençleri keşfetmek” misyonuyla Türkiye’de birçok üniversite, teknopark ve kuluçka merkezine bu alanlarda mentörlük ve danışmanlık çalışmaları gerçekleştiriyor.

Konuşmacımızın linkedin profiline aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.linkedin.com/in/mustafa-aydin-a39540142/

ETKİNLİK İÇERİĞİ:

7 SORUDA DESIGN THINKING

Design Thinking, Apple, IBM, Google, Samsung gibi şirketlerin “yeni ürün ve hizmet” geliştirmede stratejik olarak kullandıkları önemli bir yaklaşımdır. Global şirketler kadar ülkemizde ürün ve hizmet geliştiren B2B ve B2C birçok büyük, orta, küçük işletmeler tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. İnsanların gerçek problemlerini çözmeye çalışan bu yaklaşım “İnsan Odaklı” bir tasarım sürecidir. Design Thinking ile çalışan ekipler, etkin dinleme, etkili soru sorma, empati kurma, ihtiyacı net tanımlamayı, yeniyi düşünme, prototip oluşturma ve deneme cesareti becerileri kazanırlar.

Amacı: Bu etkinlikte Design Thinking yaklaşımı ile ilgili bilgi edinecek, mini bir uygulamayla bu yaklaşımı deneyimleyecek ve kurumunuzda bu beceriyi kullanmak için “Design Thinking ile İnovatif Problem Çözmede Etkili 7 Soru” hakkında farkındalık kazanacaksınız

KATEGORİ BİLGİSİ:

Stratejik (Strategic)

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücretsizdir.

Katılım kontenjanlarla sınırlıdır.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 1 PDU değerindedir.

Kayıt esnasında “PMI ID” bilginizi giriş yapmayı unutmayınız.

LOKASYON BİLGİSİ:

Online Etkinlik

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER:

1. Bu kayıt formu ile toplanan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. PMI TR ekibi tarafından etkinlik özelinde ve anonim istatistiki çalışmalarda kullanılmaktadır. Etkinliğimize kayıt olarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

2. Etkinliklerimizde fotoğraf, video ve ses kayıtları yapılıp, bu kayıtlar PMI TR’nin sosyal medya hesaplarında ve diğer basılı ortamlarında yayımlanmaktadır. Etkinliğimize katılarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

İLETİŞİM:

Mustafa Günhan Aytekin

mustafa.gunhan@pmi.org.tr

Merve Alpsar

merve.alpsar@pmi.org.tr