Behçet Fırat Dengiz, Keep Your Matrix Team Alive – 22 Nisan 2020

ETKİNLİK PROGRAMI:

20:00 – 20:05 PMI TR’den haberler
20:05 – 21:00 D

Behçet Fırat Dengiz – “Keep Your Matrix Team Alive”

KONUŞMACI:

  1. Fırat Dengiz, PY, PMP, PgMP, PfMP

1968 yılında Ankara’da doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1991 yılında mezun olmuş ve askerlik görevinin ardından üretim sektöründe satış mühendisi olarak çalışmaya başmamıtır. Haziran 1994 tarihinde halen çalışmakta olduğu TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.nde önce Teknik Satınalma Mühendisi, daha sonra Uzman Teknik Satınalma Mühendisi olarak görev yapmıştır. Bu görevleri sırasında aralarında bağlayıcı elemanları, metalik ve kimyasal ham malzemeler ile multi milyon dolarlık aviyonik ekipman ve tezgah alımları yapmıştır. Fırat Dengiz, 2001 yılında kariyerine proje ve program yönetiminde devam etmeye karar vermiş ve TUSAŞ’ta A400M Askeri Nakliye Uçağı Programında, Program Yöneticisi olarak göreve başlamıştır. Bu görevde, Program / Proje metodolojileri, planları, sistemleri ve prosedürlerinin oluşturulmasında aktif görev almıştır. 2006 yılında PMI üyesi olan Fırat Dengiz, 2006 yılında PMP sertifikası ve 2010 yılında Türkiye’de ilk olarak PgMP sertifikası almaya hak kazanmıştır. Son olarak 2019 yılı başında PfMP sertifikası alarak Türkiyede her üç sertifikaya da sahip tek profesyoel olmuştur. 2001 yılından beri Program ve Proje Yönetimi hakkında çeşitli seminer, kongre ve toplantılara konuşmacı ve izleyici olarak katılmış, değişik organizasyonlarda Proje ve Program Yönetimi dersleri vermiştir. PMI tarafından düzenlenen sertifikasyon sınavları geliştirme etkinliklerine de aktif olarak katılan Fırat Dengiz, yine PMI adına PgMP sınavı başvurularını değerlendiren panel üyeliğini 2016 yılından beri sürdürmektedir. Halen TUSAŞ’ta A350XWB Ailerons Programında, Program Yöneticisi olarak görev alan B. Fırat Dengiz, evli ve iki çocuk babasıdır.

https://www.linkedin.com/in/b-f%C4%B1rat-dengiz-py-pmp-pgmp-pfmp-698b7281/

ETKİNLİK İÇERİĞİ:

Keep Your Matrix Team Alive

Hedeflerinize ulaşmak için çeşitli raporlama hatlarında iletişim kurmanızı gerektiren bir ortamda çalışıyorsunuz ve çalışmanızı tamamlamak için ekibiniz farklı bir patrona rapor veren başkalarına bağımlı mı?

Matris organizasyonları, organizasyon büyüklüğüne, karmaşıklığına ve / veya pazara bağlı olmaksızın daha yaygın hale gelmektedir. Sınırlar boyunca artan bilgi akışı, daha derin uzmanlık ve bilgi gelişimi ve daha fazla esneklik ve yanıt verme avantajları sunarlar.

Bununla birlikte, eğer liderler bunun bir organizasyon şemasında noktalı bir çizgi çizme veya çizme meselesi olduğunu düşünürlerse, avantajlar dezavantajlarla hızla azaltılabilir.Hem PM’ler, hem de Fonksiyonel Yöneticiler ve ekip üyeleri başarı için sorumluluk üstlenmelidir.

Matris, bilginin özgürce aktığı, güçlü ilişkilerin ve gayri resmi ağların gelişiminin desteklendiği ve insanların kişilerarası beceriler geliştirmeye teşvik edildiği işbirlikçi bir kültür olduğunda başarılı olur.Bunu yapabilmek için güç ve kontrol işbirliğinin anlaşılması gerekmektedir.

Bu web seminerinde, matris organizasyonuna katkıda bulunanların beklentileri ve olası çatışmaları çözmenin olası yolları hakkında konuşacağız.

KATEGORİ BİLGİSİ:

Teknik (Technical)

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücretsizdir.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 1 PDU değerindedir. Kayıt esnasında “PMI ID” bilginizi giriş yapmayı unutmayınız.

LOKASYON BİLGİSİ:

Online Etkinlik

Evenbrite linki:

https://www.eventbrite.com/e/pmi-tr-profesyonel-gelisim-ankara-aktivitesi-22-nisan-2020-webinar-tickets-103082384186

Not: Eventbrite linki aracılığıyla etkinliğe kayıt olunması gerekmektedir.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER:

  1. Bu kayıt formu ile toplanan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. PMI TR ekibi tarafından etkinlik özelinde ve anonim istatistiki çalışmalarda kullanılmaktadır. Etkinliğimize kayıt olarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.
  2. Etkinliklerimizde fotoğraf, video ve ses kayıtları yapılıp, bu kayıtlar PMI TR’nin sosyal medya hesaplarında ve diğer basılı ortamlarında yayımlanmaktadır. Etkinliğimize katılarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.
  3. Etkinlik kaydı 22.04.2020 tarihinde 21:00’da (etkinlik bitiş saatinde) sonlandırılacaktır.

Webinar linki:

https://pmimeetings2.webex.com/pmimeetings2/onstage/g.php?MTID=e3f1ee1444b9953b05fb8f56aa3f4703c

İLETİŞİM:

Yasemin Keleş

yasemin.keles@pmi.org.tr

Yunus Emre Yalçın

yunus.emre.yalcin@pmi.org.tr