Birkan Tuncer, WORK OUTSIDE THE BOX – 26 Mart 2020

Webinar Giris Linki:


https://pmimeetings2.webex.com/pmimeetings2/onstage/g.php?MTID=e892dee1167635c58885ecdb8daedf2ae

 

Webinar Tarihi: 26 Mart Perşembe 20:00

Önemli Not: Etkinliğe katilim 1 PDU kazandırmaktadır. PDU kazanımı için lütfen Webinara giriş yaparken isminizi girdiğiniz kısma PMI ID`nizi ekleyip ” Isim _PMI ID” seklinde yazmanızı rica ederiz.

Sunucu: Birkan Tuncer

SDT, İş Geliştirme Yöneticisi

Sunucu Biyografisi:

1984 Samsun doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamlamıştır. Ortaokul ve liseyi Samsun Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite için Ankara’ya gelmiştir. Üniversitede Dilbilim bölümünde okurken özellikle “The applied work in human language, Natural Language Processing, Neural Networks, Machine Translation, Computational Linguistics” konuları ile ilgilenmiş ve yüksek lisansını “Cognitive Science/Computational Linguistics” alanında yaparak bu konuları çalışmaya devam etmiştir. uTest, Appen Connect ve benzeri platformlar aracılığı ile bu alanlara (Text-to-Speech&Speech-to-Text, machine translation, speech recognition, machine learning, deep learning) yönelik çalışmalar yapmış ve aktif olarak da yapmaya devam etmektedir.

14 yılı aşkın iş tecrübesi içerisinde uzun yıllar global ölçekli firmalarda ve ağırlıklı olarak da savunma projelerinde çalışmıştır. Sivil ve kamu sektöründe de enerji, ulaşım, akıllı şehirler, olimpiyat oyunları gibi farklı alanlarda çalışmıştır. 2018 yılında ayrıldığı Atos’ta (eski Siemens IT Solutions) Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan bölgesinden sorumlu Satış Operasyonları ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmaktaydı. Satış, satış öncesi, iş geliştirme, teklif ve sözleşme süreçlerinin yönetilmesi ve yürütülmesi konularında 16 farklı ülke ofisinde, 50’den fazla takım üyesi ile ilgili süreçlerin “remote work” ve “remote team management” konsepti ile yürütülmesi, yönetilmesi ve raporlanmasından sorumluydu.

Atos SE (ex Siemens IT) 2013 – 2018

SALES OPERATIONS and BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER (TR&MEA&I) / SATIŞ OPERASYONLARI VE İŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ

ATOS Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan bölgesi içirişinde yürütülmekte olan satış öncesi, iş geliştirme, teklif ve satış süreçlerinin yönetilmesi ve yürütülmesi.

16 farklı ülke ofisinde, 50’den fazla takım üyesi ile ilgili süreçlerin “remote work” ve “remote team management” konsepti ile yönetilmesi.

BID MANAGER (CEE&TR) / TEKLİF YÖNETİCİSİ (Orta&Doğu Avrupa ve Türkiye)

7 farklı ülke ofisinde, 20’den fazla takım üyesi ile ilgili süreçlerin “remote work” ve “remote team management” konsepti ile yönetilmesi.

SENIOR PROJECT MANAGEMENT SPECIALIST, PMO – KIDEMLİ PROJE YÖNETİM UZM. (CEE&TR) / (Orta&Doğu Avrupa ve Türkiye)

5 farklı ülke ofisinde, 40’tan fazla takım üyesi ile ilgili süreçlerin “remote work” ve “remote team management” konsepti ile yönetilmesi.

Siemens AG, Siemens IT Solutions (SIS) 2011 – 2013

PROJECT OFFICER (CEE&TR) / PROJE SORUMLUSU (Orta&Doğu Avrupa ve Türkiye)

https://www.linkedin.com/in/birkantuncer/