Dilek Koçak, Çevik Sertifikasyonlar, PMI Çevik Yaklaşımları ve PMI-ACP Sertifikasyonu – 29 Mayıs 2019

Webinar Konusu: Çevik Sertifikasyonlar, PMI Çevik Yaklaşımları ve PMI-ACP Sertifikasyonu

Webinar Giris Linki:


https://pmimeetings.webex.com/pmimeetings/onstage/g.php?MTID=e59c91fd670d3ab39d4889d28d3a189da

Webinar Tarihi: 29 Mayıs Çarşamba 20:30

Önemli Not: Etkinliğe katilim 1 PDU kazandırmaktadır. PDU kazanımı için lütfen Webinara giriş yaparken isminizi girdiğiniz kısma PMI ID`nizi ekleyip ” Isim _PMI ID” seklinde yazmanızı rica ederiz.

Sunucu: Dilek Koçak, PMP®, MBA

İZGE Yazılım Eğitim Danışmanlık

Ortak, Eğitmen, Danışman

Sunucu Biyografisi: 

Dilek Koçak 1993’te Konya Meram Anadolu Lisesi’nden, 1998’de ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun olmuştur. MBA derecesi bulunmaktadır. Türk Kızılayı’nda Afet Yönetimi, Organizasyonel Gelişim bölümleri ve ERP Projesinde çalıştıktan sonra, 2007 – 2015 yılları arasında “Türk Kızılayı’nın Stratejik Planının Hazırlanması” ve “Şubelerin Organizasyonel Gelişimi” projelerini yönetmiştir. Organizasyonel yapılanma, sistem geliştirme faaliyetlerinde de rol almış, ayrıca 3 yıl kurumsal bütçenin yönetiminden sorumlu olarak çalışmıştır. Bu rollerin arasında süreli olarak yer aldığı diğer görevler, Güvenli Kan Temini Projesinin Hazırlanması, Kırgızistan ve Sri Lanka İnsani Yardım Operasyonlarıdır. PMI TR gönüllüsüdür ve PMI TR bünyesinde “Güçlü Projeler için Mentorluk” programının eğitimini geliştirmiş ve mentorluk eğitimleri vermiştir. Bu programın diğer ülkelerdeki PMI şubeleri ile paylaşılması için PMI EMEA LIM toplantılarında konuşmacı olarak yer almıştır. 2014 ve 2015 yılında PMI TR’nin Ankara Şubesinin kurulmasından sorumlu Direktör olarak ve 2016 – 2017 yıllarında da PMI TR Özel Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak gönüllülük faaliyetlerini sürdürmüştür.

2016 yılı PM Summit İstanbul (+700 katılımcı), PM Summit Ankara (+450 katılımcı), PMI TR iletişim ve WEB yönetimi, Genç Proje Yöneticileri geliştirme projelerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2013 yılından bu yana stratejik yönetim, program ve portföy yönetimi, proje yönetimi ve PMP® hazırlık eğitimleri, Çevik Proje Yönetimi ve ACP (Agile Certified Practitioner) Eğitimleri ve danışmanlıklar vermektedir. Halen İZGE Yazılım Eğitim Danışmanlık’ın ortağı, eğitmen ve danışmanıdır.  Organizasyonel gelişim, stratejik yönetim, sistem geliştirme ve mentorluk ilgi alanları arasındadır. Konuyla ilgili Zirvelerde konuşmacı olarak yer almaktadır. Bu konuşmalardan “Stratejiden Portföy, Program ve Projeye” başlıklı olanına https://www.youtube.com/watch?v=RxH7SR3pbto bağlantısından ulaşabilirsiniz.

https://www.linkedin.com/in/kocakdilek/