Doç.Dr. Olca Sürgevil Dalkılıç, Çalışma Stillerimiz ve Çalışma Ortamına Uyum Şeklimiz – 27 Aralık 2018

ETKİNLİK PROGRAMI:

18:15 – 19:00: Kayıt

19:00 – 19:15: PMI Türkiye’den Haberler

19:15– 20:00:”Çalışma Stillerimiz ve Çalışma Ortamına Uyum Şeklimiz: Transaksiyonel Analizle Çalışma Ortamlarımıza Farklı Bir Bakış” ( Doç.Dr. Olca Sürgevil Dalkılıç)

20:00– 20:15: Tanışma / İkram Molası

20:15– 21:00: “Çalışma Stillerimiz ve Çalışma Ortamına Uyum Şeklimiz: Transaksiyonel Analizle Çalışma Ortamlarımıza Farklı Bir Bakış” ( Doç.Dr. Olca Sürgevil Dalkılıç)

21:00 – 21:10: Kapanış

ETKİNLİK DETAYLARI:

Kişisel gelişmeyi ve değişmeyi sağlamak üzere kullanılan sistematik bir kişilik kuramı ve iletişim yaklaşımı olan Transaksiyonel Analiz(TA), insanın kendisiyle ve başkalarıyla iletişimlerini ve ilişkilerini anlamaya yardımcı olmaktadır. İnsanların psikolojik yapısını ve kişiliklerini davranışsal olarak nasıl sergilediklerini fark etmemize yardımcı olan TA, aynı zamanda bir iletişim modeli olarak, kişisel yaşamda ve iş yaşamında sistemlerin ve ilişkilerin analiz edilmesini sağlamaktadır. Transaksiyonel Analiz hakkında PIM topluluğu ile gerçekleştirilen seminerler dizisinin ilk aşamasında; iletişimlerimize ve ilişkilerimize ego durumları ve transaksiyonlar kavramları ile bakmaya çalıştık. İkinci seminerimizde ise; çalışma stillerimizi ve çalışma ortamına uyum şekillerimizi yine TA çerçevesinden incelemeye çalışacağız. İlgilenen tüm katılımcılara faydalı olması dileğiyle.

KONUŞMACI BİYOGRAFİSİ:

Doç.Dr. Olca Sürgevil Dalkılıç

Lisans eğitimini 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamlayan Olca Sürgevil; 2005 yılında DEÜ’de Yönetim ve Organizasyon alanında ve 2007 yılında Ege Üniversitesi Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisans dereceleri almıştır. 2008 yılında DEÜ İşletme/Yönetim ve Organizasyon alanında doktora çalışmalarını tamamlayan Sürgevil, 2012 yılında DEÜ İİBF İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında Doçent olarak çalışmaya başlamıştır. 2013 yılından itibaren iki yıl boyunca University of Wisconsin River Falls, College of Business and Economics’de misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. Bu süre zarfında etkili liderlik ve yönetim modeli geliştirilmesine yönelik uluslararası projeler serisinde aktif rol almış, iş yaşamında eşitlik tartışmaları, ayrımcılık ve farklılıkların yönetimi konularında çeşitli araştırma ve çalışmalar gerçekleştirmiştir. Uzmanlık alanları; endüstriyel psikoloji, çalışma yaşamında ayrımcılık ve farklılıkların yönetimi programlarının geliştirilmesi ve bir örgüt müdahale tekniği olarak kullanılan transaksiyonel analiz şeklinde olan Sürgevil; üniversite öğretim üyeliğinin yanı sıra transaksiyonel analiz uygulayıcısı olarak çeşitli topluluk ve kurumlara kişisel ve örgütsel gelişim alanlarında eğitimler vermektedir.

KATEGORİ BİLGİSİ:

Liderlik

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

PMI-TR üyeleri ve gönüllüleri, Kentkart personeli için katılım ücretsizdir.

PMI-TR üyesi olmayanlar için katılım 20 TL’dir.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

LOKASYON BİLGİSİ:

Yer: Kentkart Kahramanlar Mah. Mürselpaşa Bul. No: 163 Kat:8 Seminer Odası Konak-İzmir

İletişim: Bruce CHANDYOK, Cep Tel: 0505 824 99 07

Katılımcı sayısı 50 ile sınırlıdır.