Dr. Güneş Ünal, Rasyonel (Mantıklı) Karar Verme: Bilim Ne Söylüyor? – 8 Ocak 2019

8 Ocak 2019, Çarşamba

ETKİNLİK PROGRAMI:

18:45 – 19:00 Kayıt Kabul

19:00 – 19:15 PMI TR’den Haberler

19:15 – 20:00 Dr. Güneş Ünal – “Rasyonel (Mantıklı) Karar Verme: Bilim Ne Söylüyor?”

20:00 – 20:15 Çay-Kahve Arası

20:15 – 20:45 Dr. Güneş Ünal – “Rasyonel (Mantıklı) Karar Verme: Bilim Ne Söylüyor?”

20:45 – 21:00 KAPANIŞ (Aile Fotoğrafı)

KONUŞMACI BİYOGRAFİSİ:

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Güneş Ünal, lisans eğitimini 2004 – 2008 yılları arasında aynı üniversitede tamamlamıştır. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Psikoloji çift anadal programını tamamlayan Dr. Ünal, bölüm birincisi olarak mezun olmuştur.

Aynı yıl Rutgers Üniversitesi ile New Jersey Tıp ve Dişçilik Üniversitesi tarafından yürütülen Nörobilim Doktora Programı’na kabul edilmiş ve 5 yıllık bu programı 3,5 yılda 4.00/4.00 GPA ile tamamlanmıştır. Aynı enstitüde 1,5 yıl doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmalarını sürdüren Dr. Ünal, 2013 yılında Blaschko Araştırmacı Bursu’nu kazanarak, Oxford Üniversitesi Farmakoloji Bölümü’nde çalışmaya başlamıştır.

Oxford Üniversitesi Linacre Koleji’nin de Araştırma Üyesi olan Dr. Ünal, 2017 yılında İngiltere’deki çalışmalarını tamamlamış ve TÜBİTAK 2232 Yurda Dönüş bursunu alarak Boğaziçi Üniversitesi’ne dönmüştür. Halen Boğaziçi Üniversitesi Davranışsal Sinirbilim Laboratuvarı’nın (www.neuroscience.boun.edu.tr) direktörü ve Bilişsel Bilim Programı başkan yardımcısı olarak çalışan Dr. Ünal ve araştırma ekibi, elektrofizyolojik, nöroanatomik, farmakolojik ve davranışsal yöntemler kullanarak, depresyon ve anksiyetenin altında yatan nöronal sistemleri incelemektedir. Dr. Ünal ayrıca Boğaziçi Üniversitesi’nin çeşitli eğitim programları çerçevesinde, lise öğrencelerinden kurumsal firma çalışanlarına kadar uzanan farklı katılımcı gruplarına seminerler vermektedir.

KONU İÇERİĞİ:

Çevresel şartlardan bağımsız olarak, mümkün olan her koşulda “rasyonel” kararlar verebilmek, hem bireysel yaşantımız hem de kurumsal hedefler açısından kritiktir. Modern dünyada kurumsal karar alma süreçleri, verilerin bilimsel yöntemlerle değerlendirilip mantıklı çıkarımlar esasında hareket edilmesine, yani “rasyonalite”ye dayanır. Peki, bu ideal bakış açısı insan doğasıyla ne kadar örtüşmektedir? İnsan rasyonel bir varlık mıdır?

Bu seminer, psikoloji biliminin temel deneylerinden ve gözlemlerinden yola çıkarak, insanların sosyal algılarının, düşünce yapılarının ve davranış kalıplarının temel özelliklerine (ve sınırlarına) değinecek; son derece yaratıcı ve ilginç olan bu klasik çalışmalarının günlük ve kurumsal hayattaki karşılıklarına odaklanacaktır.

PDU BİLGİSİ:

PMI sertifika sahipleri için etkinlik,

2 PDU (1 PDU Liderlik, 1 PDU Strategic) değerindedir.

Katılım Bedeli:

Katılım ücreti 30 TL’dir.

PMI TR Chapter üyeleri ya da Aktif Gönüllüler ücretsiz katılabilecektir.

PMI TR Chapter üyeleri Arkadaşını Getir Kampanyası ile 10 TL karşılığı misafir getirebilirler.

Katılım ücretleri için hesap bilgileri:

Hesap Sahibi: Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği İktisadi İşletmesi

Banka: Akbank Ulus Şubesi
IBAN Numarası: TR38 0004 6006 3688 8000 0594 18

Ödeme detayına “Ad_Soyad_Ankara_PGA” yazılmalıdır.

Ödemelerin kayıt masasındaki yoğunluğu önleyebilmek adına etkinlik öncesinde yapılması önemlidir.

Etkinlik girişinde de ödeme alınmaktadır.

LOKASYON BİLGİSİ:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Eskişehir Yolu 10. Km No: 276

Çankaya, Ankara, 06530

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER:

  1. Bu kayıt formu ile toplanan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. PMI TR ekibi tarafından etkinlik özelinde ve anonim istatistiki çalışmalarda kullanılmaktadır. Kayıt olarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.
  2. Etkinliklerimizde fotoğraf, video ve ses kayıtları yapılıp, bu kayıtlar PMI TR’nin sosyal medya hesaplarında ve diğer basılı ortamlarında yayımlanmaktadır. Etkinliğimize katılarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

İLETİŞİM:

info@pmi.org.tr

yasemin.keles@pmi.org.tr – Ankara Etkinlikler Direktörü

https://www.eventbrite.com/e/pmi-tr-profesyonel-gelisim-2020-ocak-ay-aktivitesi-ankara-tickets-87283743025?aff=efbneb