Dr. Oğuz Demir; Project Economy, Dr. Mehmet G. Hizarcı; Pre-crisis and Post-crisis – 11 Mayıs 2020

Değerli PMI Türkiye Üye ve Gönüllüleri,

2020 yılının ilk yarısında hepimiz tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 salgını ile tanıştık. Çalışma şeklimiz, yaşantımız, planlarımız radikal bir şekilde değişti, tarihi bir değişime tanıklık ediyoruz. Bu süreçte PMI TR Chapter olarak proje yönetimi farkındalığını artırmak, üye ve gönüllülerimizi biraraya getirerek hedef ve çalışmalarımızı paylaşmak amacıyla bir dizi etkinlik yapmaya devam ediyoruz.

22 Şubat’ta İzmir’de, 29 Şubat’ta ise İstanbul’da yüzyüze yaptığımız Üyelik toplantılarımızın bu yılki üçüncüsünü siz değerli üye ve gönüllülerimizin katılımıyla 11 Mayıs Pazartesi günü dijital ortamda yapmayı planladık. Etkinliğimiz mümkün olduğunca interaktif olacak ve birçok sürpriz barındıracak. Konuşmacılarımız Sayın Dr. Mehmet Hizarcı özel sağlık ve iş yönetimi alanındaki tecrübe ve hikayelerini kriz öncesi, sırası ve sonrasına ışık tutarak aktaracak. Sayın Dr. Oğuz Demir ise ekonomiye ve proje ekonomisine değineceği interaktif sohbetinde hepimize geçmişten geleceğe bir yolculuk yaptıracak.

11 Mayıs 2020 Pazartesi günü saat 16:00- 18:30 saatleri arasında internet ortamında gerçekleşecek etkinliğimize tüm üyelerimiz, gönüllülerimiz ve bizi tanımak isteyen misafirlerimiz davetlidir. Etkinliğimiz 2 PDU değerindedir.

ETKİNLİK PROGRAMI:

16 : 00 – 16 : 30 Açılış, Eren AkdurPMI TR Başkanı 2020

16 : 30 – 17 : 15 “PreCrisis, Crisis and PostCrisis“, Dr. Mehmet Hizarcı, MD, MBA, LL.M

17 : 15 – 17 : 30 Üyelerimizi Tanıyalım

17 : 30 – 18 : 15 “Project Economy”, Dr. Oğuz Demir, Ekonomist/Asistan Profesör

18 : 15 – 19 : 00 Üyelerimizi Tanıyalım/Networking

KONUŞMACILAR:

Dr. Mehmet G. Hizarcı, MD, MBA, LL.M

Mehmet Hizarcı, başta sağlık olmak üzere, iş dünyasında interdisipliner liderlik, yönetim, kişisel ve kurumsal gelişim, teknoloji alanlarında ileri düzeyde formal eğitimler ve başarılı uygulamalar ile uluslararası deneyime sahip bir kariyere sahiptir.

Dr. Hizarcı, köken olarak tıp eğitimi almış ve tanısal Radyoloji alanında çalışmış olmakla birlikte, işletme, finans, yönetim ve özel hukuk alanlarında da formal eğitimler almış, iş hayatında liderlik sorumlulukları üstlenmiştir.

Philips Türkiye’de Genel Müdürlük pozisyonuna gelene kadar, Baxter gibi uluslararası firmalarda, satış ve pazarlama, iş geliştirme, strateji, liderlik, yönetim, teknoloji alanlarında çalışmalar yapmış, eğitimler almış ve mentörlük dahil eğitimler vermiştir.

Philips Healthcare’de Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörlüğü başta olmak üzere, yerel ve çok uluslu kurumlarda kişisel gelişim ile birlikte, kurumsal gelişim ve başarılara liderlik yapmıştır. Hastane ve otel projelerini A’dan Z’ye geliştirmek dahil, karmaşık süreçleri başarı ile yönetmiştir. Uluslararası deneyimine, Dubai Healthcare City (DHCC)’de ’Executive Director’ ve the ‘Business Excellence Program’ı Başkanı olarak bilgi, beceri ve deneyimini farklı kültürler boyutunda geliştirmiş, geniş bir yelpazede düzenlemiş ve vermiştir.

Dr. Hizarcı Koç Üniversitesinde MBA derecesini almış, Fransa’da Insead Üniversitesinde Finans Programı’nda tamamlamıştır. Ayrıca, ABD South Florida State Üniversitesinde, teknoloji ve telemedicine eğitimi almıştır. Mehmet Hizarcı sertifikalı EFQM eğitimci ve denetçisidir. Philips, DHCC, MedicalPark gibi kurumlarda İş Mükemmelliği programları ve eğitimlerini organize ederek aktif bir şekilde katılmış ve yönetmiştir. Bu çerçevede Philips ve Dubai Healthcare City’de kalite ve liderlik ödülleri almış örnek gösterilen projeleri başarı ile tamamlamıştır.

Daha sonra, Dr. Mehmet Hizarcı Harvard Business School’da Yönetim ve Liderlik Master Programlarını tamamlamış, birikimini yaratıcı drama, eğitim, kişisel ve organizasyonel gelişim alanlarına taşıyarak Harvard Alumni’da önemli görevler yürütmektedir.

2016 Yılında, Dr. Hizarcı Özel Hukuk Master Programını da tamamlayarak LL.M derecesine hak kazanmıştır. Özellikle Sağlık Hukuku alanında birçok eğitimler de vermiştir..

Son beş yıldır ise dijitalizasyon, inovasyon, kişisel gelişim, ‘mindfulness’ alanlarında önemli projeleri geliştirmiş, eğitimler vermiş, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ve Harvard Alumni mentörlük çalışmalarına odaklanmıştır.

Medipol Sağlık Grubunda altı yıllık bir liderlik deneyiminden sonra, Dr. Hizarcı, İzmir’e yerleşerek, 2007 yılında kurduğu ve desteklediği MGH firmasında kariyerine odaklanmaya karar vermiş ve devam etmektedir.

Dr. Hizarcı, American Telemedicine Association, Harvard Business School, Koç Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi mezun dernekleri yanında, American College of Healthcare Executives World Healthcare Tourism, OHSAD gibi kuruluşlarda liderlik boyutunda çalışmalarını yürütmektedir. Dr. Hizarcı Harvard Alumni Innovation Komite Başkanlığını da yürütmektedir. Birçok kongre, seminer, kurs ve organizasyonda davetli konuşmacı, eğitimci olarak ulusal ve uluslararası boyutta faaliyetlerine devam etmektedir. Mehmet Hizarcı, ana dili Türkçe’nin yanında, çok iyi düzeyde İngilizce, Fransızca, Hollandaca ve başlangıç seviyesinde Rusça bilmektedir.

https://www.linkedin.com/in/mghizarci/

Dr. Oğuz DEMİR , Ekonomist/Asistan Profesör, Ekonomistler Platformu Başkanı

2013 yılından bu yana İstanbul Ticaret Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta, aynı üniversitede Dijital Ekonomi ve Pazarlama Anabilim Dalı Başkanlığı ve AB Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir.

2014 yılında misafir öğretim üyesi olarak University of Texas at Austin Institute for Innovation Creativity and Capital’de görev yapmıştır. 2018 Eylül – 2019 Mayıs aralığında Moskova’da Higher School of Economics Institute of Statistical Studies and Economics of Knowledge’ta misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Misafir öğretim üyesi olarak Galatasaray Üniversitesi’nde de ders vermektedir. Kalkınma, uluslararası iktisat ve yenilik ekonomisi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.

Dr. Oğuz Demir, 2010-2013 arasında Bloomberg HT’de yayınlanan “KOBİ Destek Rehberi” başlıklı programı hazırlayıp sunmuştur. 2016 yılından bu yana CNNTürk, Ekotürk, FOX Ana Haber ve FOX Çalar Saat programları için düzenli ekonomi yorumları yapmaktadır.

https://www.linkedin.com/in/droguzdemir/

KATEGORİ BİLGİSİ:

Stratejik (Strategic)

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücretsizdir.

PMP sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir. Kayıt esnasında “PMI ID” bilginizi giriş yapmayı unutmayınız.

LOKASYON BİLGİSİ

Online Etkinlik

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER:

  1. Bu kayıt formu ile toplanan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. PMI TR ekibi tarafından etkinlik özelinde ve anonim istatistiki çalışmalarda kullanılmaktadır. Etkinliğimize kayıt olarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.
  2. Etkinliklerimizde fotoğraf, video ve ses kayıtları yapılıp, bu kayıtlar PMI TR’nin sosyal medya hesaplarında ve diğer basılı ortamlarında yayımlanmaktadır. Etkinliğimize katılarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.
  3. Etkinlik kaydı 07.05.2020 tarihinde 22:00’da (etkinlik bitiş saatinde) sonlandırılacaktır.

Webinar Linki:

https://pmimeetings2.webex.com/pmimeetings2/onstage/g.php?MTID=e7e20eaa25f3ad1f3697a990168932b6f

İLETİŞİM:

İrade Süleymanova

irada.suleymanova@pmi.org.tr