Dr. Oğuz Demir, Engin Çallı, Hoshın Kanrı ile Ortak Vizyon İnşaası – 29 Şubat 2020

ETKİNLİK PROGRAMI:

09:00 – 10:00 Kayıt

10:00 – 11:00 Hoş geldiniz – Açılış Konuşması (PY, Başkan, VP)

10:00 – 11:00 Doç. Dr. Oğuz Demir – Project Economy Sunumu

12:00 – 12:30 Networking arası

12:30 – 13:15 Engin Çallı – Hoshin Kanri ile ortak vizyon inşası (Çalıştay)

13:15 – 14:00 Kapanış Konuşması – Networking

KONUŞMACILAR:

Doç. Dr. Oğuz Demir, Ekonomist/Asistan Profesör, Ekonomistler Platformu Başkanı

2013 yılından bu yana İstanbul Ticaret Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta, aynı üniversitede Dijital Ekonomi ve Pazarlama Anabilim Dalı Başkanlığı ve AB Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir.

2014 yılında misafir öğretim üyesi olarak University of Texas at Austin Institute for Innovation Creativity and Capital’de görev yapmıştır. 2018 Eylül – 2019 Mayıs aralığında Moskova’da Higher School of Economics Institute of Statistical Studies and Economics of Knowledge’ta misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Misafir öğretim üyesi olarak Galatasaray Üniversitesi’nde de ders vermektedir. Kalkınma, uluslararası iktisat ve yenilik ekonomisi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.

Dr. Oğuz Demir, 2010-2013 arasında Bloomberg HT’de yayınlanan “KOBİ Destek Rehberi” başlıklı programı hazırlayıp sunmuştur. 2016 yılından bu yana CNNTürk, Ekotürk, FOX Ana Haber ve FOX Çalar Saat programları için düzenli ekonomi yorumları yapmaktadır.

https://www.linkedin.com/in/droguzdemir/

Engin Çallı, Lean – Agile Coach & Trainer & Experimenter

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Çanakkale Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Engin Çallı, 2004 senesinden beri ürün doğrulama mühendisi, test ve entegrasyon mühendisi, sistem yöneticisi, analist, eğitmen , takım lideri, scrum master, kanban master ve çevik koç gibi farklı rollerde telekomünikasyon sektöründe çalışmıştır.

Nortel, Netaş, Vodafone, Turkcell ve Kuzey Kıbrıs Turkcell gibi şirketlerde kurumsal seviyede gerçekleşen çevik dönüşüm süreçlerinde yer almış, farklı portföy ve lokasyonlardaki çeşitli ekiplerin dönüşüm, adaptasyon ve olgunlaşma süreçlerini koordine etmiştir.

Engin Çallı çevik ve yalın çalışma modelleri konusunda deneysel yaklaşımları uygulamakta ve insan- süreç-teknoloji üçlüsünü “aynı anda” kuşatmayan ezberletilmiş kalıpları reddetmektedir. 2007-2009 yılları arasında Scrum çerçevesini, SOA, USDRP ve CMMI ile destekleyerek Türkiye’nin ilk büyük ölçekli hibrit çevik çerçevesini oluşturmuş, 2018 yılında ise Türkiye’nin ilk ölçekli Nexus dönüşümünü gerçekleştirmiştir.

Kendisi şu anda Turkcell’de analist olarak çalışmaktadır.

Open Space World’de fasilitatör olarak, Holacracy One, Responsive Org ve Sociocracy 3.0 gibi oluşumlarda ise gönüllü “deney uygulayıcısı” olarak yer almaktadır.

https://www.linkedin.com/in/engincalli/

ETKİNLİK İÇERİĞİ:

Değerli PMI Türkiye Üye ve Gönüllüleri,

2020 yılı yönetim ekibimizi tanıtmak, proje ve hedeflerimizi paylaşmak, üye ve gönüllülerimiz ile tanışmak ve kaynaşmak için PMI Türkiye olarak özel bir toplantı düzenliyoruz.

Etkinliğimize birbirinden değerli konuşmacılar renk katacaktır. Ekonomist/Asistan Profesör, Ekonomistler Platformu Başkanı Sn. Doç. Dr. Oğuz DEMİR, “Project Economy” konulu sunumuyla ve Lean – Agile Coach & Trainer & Experimenter, Sn. Engin ÇALLI, “Hoshin Kanri ile ortak vizyon inşası” çalıştayı ile konuk olacaklardır.

29 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 09:00- 14:00 saatleri arasında İstanbul, Denizbank Genel Müdürlüğü, Deniz Tower Binası, Selma Akboğa Salonu’nda gerçekleşecek olan etkinliğimize tüm üyelerimiz, gönüllülerimiz ve bizi tanımak isteyen misafirlerimiz davetlidir.

KATEGORİ BİLGİSİ:

Stratejik (Strategic)

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücreti 50 TL’dir.

PMI TR Chapter üyeleri ücretsiz katılabilecektir.

PMI TR Chapter üyeleri Arkadaşını Getir Kampanyası ile 1 arkadaşını ücretsiz misafir getirebilirler.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 5 PDU değerindedir.

Katılım ücretleri için hesap bilgileri:

Hesap Sahibi: Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği İktisadi İşletmesi

Banka: Akbank Ulus Şubesi
IBAN Numarası: TR38 0004 6006 3688 8000 0594 18

Ödeme detayına “Ad_Soyad_İstanbul_Üyelik” yazılmalıdır.

Ödemelerin kayıt masasındaki yoğunluğu önleyebilmek adına etkinlik öncesinde yapılması önemlidir.

Etkinlik girişinde de ödeme alınmaktadır.

LOKASYON BİLGİSİ:

Denizbank Genel Müdürlüğü, Deniz Tower Binası, Selma Akboğa Salonu

Büyükdere Cad. No:141, 34394, Esentepe-İstanbul.

Gayrettepe Metro Çıkışı.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER:

  1. Bu kayıt formu ile toplanan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. PMI TR ekibi tarafından etkinlik özelinde ve anonim istatistiki çalışmalarda kullanılmaktadır. Etkinliğimize kayıt olarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.
  2. Etkinliklerimizde fotoğraf, video ve ses kayıtları yapılıp, bu kayıtlar PMI TR’nin sosyal medya hesaplarında ve diğer basılı ortamlarında yayımlanmaktadır. Etkinliğimize katılarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

İLETİŞİM:

İzzet Sancaklı

izzet.sancakli@pmi.org.tr

https://www.eventbrite.com/e/pmi-tr-istanbul-uyelik-toplants-aktivitesi-2020-tickets-95259013273