Fırat Okay, Proje Yönetimi ile Birlikte Hizmet Yönetimi – 12 Mart 2019

ETKİNLİK PROGRAMI:

18:15 – 19:00: Kayıt

19:00 – 19:15: PMI Türkiye’den Haberler

19:15– 19:45: “Proje Yönetimi İle Birlikte Hizmet Yönetimi” ( Fırat Okay )

19:45 – 20:00: Tanışma / İkram Molası

20:00– 20:30: Proje Yönetimi İle Birlikte Hizmet Yönetimi” ( Fırat Okay )

20:30 – 20:40: Kapanış

ETKİNLİK DETAYLARI:

Projelerimizi yönetiyoruz belki ama hizmetlerimizi yönetebiliyor muyuz?

PMI Türkiye gönüllüleri tarafından İzmir’de gerçekleştirilecek PGA (“Profesyonel Gelişim Aktivitesi”) organizasyonu kapsamında, özellikle BT dünyasında belirli ksesimler tarafından proje yönetiminin alternatifi olarak yansıtılan, halbuki proje yönetiminin tamamlayıcısı/bütünleyicisi olarak görülen hizmet yönetimini masaya yatıracağız. Birlikte aşağıdaki sorulara cevap bulmaya çalışacağız:

  • Hizmet nedir?
  • Hizmet Yönetimi nedir, neleri kapsar?
  • Hizmet Yönetimi ile ilgili bilinen çerçeveler, standartlar nelerdir?
  • Hizmet Yönetimi ile Proje Yönetimi arasınde ne tür ilişkiler, ne tür farklılıklar bulunur?

Katılacak olanlardan bir de ricamız var. Lütfen aktiviteye gelirken yaşadığınız bir olumlu/olumsuz bir hizmet deneyiminizi de yanınızda getiriniz.

KONUŞMACI BİYOGRAFİSİ:

Fırat Okay

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimini görürken çalışmaya başladı.

Kısa süren bir yazılımcılık deneyiminin ardından, Komdatasoft firmasında eğitmen/danışman olarak çalışmaya başladı. Komdasoft ile Bilgi Teknolojileri altyapısı, sistem, ağ ve güvenlik konularında yurt içinde ve yurt dışında eğitimler verdi, bir çok projede danışman olarak görev aldı. Bilgi Üniversitesi’nde yaptğı İşletme Yüksek Lisansı (MBA) sırasında BT ile iş birimleri arasındaki ilişkiler üzerinde çalışlması gerektiğini fark eden Fırat, 2000’li yılların başında danışman/ortak olarak Lostar Bilgi Güvenliği firmasına katılarak, Bilgi Güvenliği, BT Denetimi ve BT Yönetişimi alanlarında Lostar projelerine katkıda bulundu.

2006 yılında yolu HP Türkiye Eğitim Hizmetleri ile kesişti, HP ile birlikte Türkiye’de bir çok firmanın BT ekibine ITIL ve BT Hizmet Yönetimini anlattı.

Çalışma hayatı boyunca Microsoft, HP, Symantec, CA gibi bir çok firmanın yurt içi ve yurt dışı projelerinde yer alan Fırat, halen kurucusu olduğu Bir618 Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde BT Hizmet Yönetimi, BT Yönetişimi ve BT Denetimi konularında eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

2016 yılından beri son derece mutlu bir şekilde İzmir’de yaşamakta, eğitimler ve projeler için sürekli seyahat etmektedir.

KATEGORİ BİLGİSİ:

Teknik

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

PMI-TR üyeleri ve gönüllüleri, Kentkart personeli için katılım ücretsizdir.

PMI-TR üyesi olmayanlar için katılım 20 TL’dir.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

LOKASYON BİLGİSİ:

Yer:  Kentkart Kahramanlar Mah. Mürselpaşa Bul. No: 163 Kat:8 Seminer Odası Konak-İzmir

İletişim: Bora Bostan, Cep Tel: 0535 559 28 05

BELİRTECEĞİNİZ BAŞKA BİR NOKTA VARSA BURAYA YAZIN LÜTFEN:

Katılımcı sayısı 50 ile sınırlıdır.