Mete Aydın, İlker Özkaya, Agile Methodology & Mindset – 12 Şubat 2019

ETKİNLİK PROGRAMI:
18:15 – 19:00 Kayıt
19:00 – 19:10 PMI TR’den haberler
19:10 – 19:50 Mete AYDIN, İlker ÖZKAYA “Agile Methodology & Mindset ” Sunumu 1. Bölüm
19:50 – 20:00 Çay-Kahve Arası
20:00 – 20:30 Mete AYDIN, İlker ÖZKAYA “Agile Methodology & Mindset ” Sunumu 2. Bölüm
20:30 – 20:40 Sorular, Cevaplar
20:40 – 20:45 KAPANIŞ

KONUŞMACI BİYOGRAFİLERİ:

METE AYDIN
PMO YÖNETİCİSİ & AGILE COACH
Bankacılık ve Sigortacılık sektörlerinde proje & portföy ve süreç yönetimi alanında uzun süredir çalışmaktadır. PMO kurulması ve yönetilmesi, waterfall ve agile proje yönetimi alanında profesyonel çalışma hayatına devam etmekte, ek olarak gönüllü dernek ve topluluk faaliyetlerini sürdürmektedir. Sigortam.net firmasında PMO Yöneticisi & Agile Coach olarak çalışmakta olup PMI Turkey Chapter ve Agile Society Turkey topluluğunda gönüllü olarak hizmet vermektedir. Bu çalışmalar ile proje yönetimi mesleğinin gelişmesi için çabalarını ve gelişimini sürdürmektedir. Agile değer ve prensiplerinin yaygınlaşması, agile olma zihniyetinin kavranması ve proje çıktılarının değer yaratması adına proje yönetimi eğitimleri vermekte olup aktif olarak PMP, PMI-ACP ve PSM1 sertifikalarına sahiptir.
İLKER ÖZKAYA
IT PROJE YÖNETİCİSİ
Ankara Gazi Anadolu Lisesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Özkaya, profesyonel iş hayatına 1999’da öğrenci iken Nokia Networks’de 3.operatör network planlamasında görev alarak başlamıştır. Sonrasında Meteksan Sistem, Koç Sistem, Vakıfbank IT Departmanı’nda farklı birimlerde analiz, tasarım, yazılım geliştirme, test, ar-ge, proje yönetimi, müşteri yönetimi faaliyetlerinin içerisinde yer almıştır. Kişisel gelişimi hayatının önceliklerinden biri olarak sürdürmeyi ilke edinen İlker Özkaya, PMI Turkey Chapter ve Agile Society Turkey topluluklarında gönüllü olarak yer almakta, ücretsiz eğitimler vermekte, toplum yararına değer katmayı önemsemektedir. Bahçeşehir Üniversitesi MBA yüksek lisansı bulunan Özkaya, PMP, PSM 1 sertifikalarına sahip olup halen Vakıfbank IT Departmanı’nda Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

ETKİNLİK İÇERİĞİ:

Agile Methodology & Mindset
Günümüz dünyasında değişim kaçınılmazdır, bu değişime ayak uydurabilen organizasyonlar ancak hayatlarını sürdürebilmektedir. Agile zihniyetin kavranması, değer ve prensiplerinin uygulanabilmesi ile dönüşüm sürecinde daha verimli olunabilmektedir. Eğitim içerisinde Agile’ın tanımı ve neden kullanıldığı, Agile olmanın getirdiği bireysel ve organizasyonel faydalar, mevcut durum analizi ve olunmak istenen hedefler konuşulacaktır. Ayrıca Agile olmanın özellikleri, Agile Metrikler ve Dönüşüm konularına değinilecektir. Agile Metodoloji ile Geleneksel Proje Yönetimi arasında bulunan farklar ile birlikte Agile Pratikler’den ve Scrum gibi çerçevelerden özet şekilde aktarım yapılacaktır.

KATEGORİ BİLGİSİ:
Teknik (Technical)

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:
Katılım ücreti 50 TL’dir.
PMI TR Chapter üyeleri ücretsiz katılabilecektir.
PMI TR Chapter üyeleri Arkadaşını Getir Kampanyası ile 20 TL karşılığı misafir getirebilirler.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.
Katılım ücretleri için hesap bilgileri:
Hesap Sahibi: Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği İktisadi İşletmesi
Banka: Akbank Ulus Şubesi
IBAN Numarası: TR38 0004 6006 3688 8000 0594 18

LOKASYON BİLGİSİ:
Yer: ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ
Altunizade Mahallesi. Haluk Türksoy Sokak No:14 ÜSKÜDAR- İSTANBUL