Sabri Demir – Yeni Nesil Çalışma Arkadaşlarımız; Robotlar Geliyor – 26.01.2021

https://www.eventbrite.com/e/pmi-tr-profesyonel-gelisim-aktivitesi-26-ocak-sal-2021-tickets-137834658173

ETKİNLİK PROGRAMI:

21:00 – 21:05 Açılış

21:05 – 22:00 Sabri DEMİR “Yeni Nesil Çalışma Arkadaşlarımız; Robotlar Geliyor ”

KONUŞMACI:

Sabri DEMİR

Doğuş Teknoloji, RPA Manager

2000-2005 Yıllları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans öğrenimini tamamladıktan sonra Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA yaparak tamamladı.

2006 yılında SFS yazılım şirketinde iş hayatına başlayan Sabri Demir 2012 yılında Aksigorta çalışma hayatına devam etti. 2016 yılında RPA teknolojisi ile tanıştı.

Türkiye’de ilk başarılı RPA projesini yaptıktan sonra 100’den fazla firmaya RPA ile ilgili bilgi ve destek verdi. RPA sonrasında sırasıyla chatbot, NLP (Doğal Dil İşleme), ML (Makine Öğrenmesi),Neuro Science teknolojileri ile ilgili projeler yaptı.

2019 yılı sonunda kariyerinde değişikliğe gidip Doğuş Teknolojide çalışmaya başladı ve halen burada RPA yönetici olarak devam etmektedir. Sabri demir RPA Türkiye grubunu kurucusu ve ayrı yöneticisi olarak RPA ve teknoloji meraklılarına destek sağlamaktadır.

ETKİNLİK İÇERİĞİ:

Kuralları net olan, iyi tanımlanmış manuel olan insan faaliyetlerini bir kısmını veya tamamını otomatize etmek için kullanılan teknolojiye RPA(Robotik Süreç otomasyonu) denir.

RPA daha basit olarak anlatmak gerekirse şirketlere ek sanal çalışma arkadaşı sağlayan teknolojidir.

İyi tanımlanmış süreçlerin otomatikleştirilmesi, zamandan ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.

RPA, süreçleri daha hızlı tamamlayarak otomasyon platformunun değerini artırır ve çalışanların katma değerli işler yapmalarına olanak tanır.

Bu teknoloji ile db bağlantısı yapabilir, web servis çağırabilir, maillerinize bağlanabilir, excelden verileri alıp var olan sistemlere entegre edebilirsiniz.

Üstelik bunları ekstra bir kodlama ihtiyacı olmadan yapabilirsiniz.

RPA teknolojisi var olan sistemleri kullanır. Bu nedenle geliştirme ve implemantasyonu çok daha hızlı ve hızlılığı sayesinde maliyetleri düşürmede yardımcı olur.

7/24 çalıştırılabilme özelliği sayesinde doğru süreç seçimi ile verimliliği artırır ve operasyonel ilerleme sağlar.

IT de bekleyen süreçlerin RPA teknolojisi ile canlıya alınması ile birlikte iş birimi memnuniyeti, iş biriminin müşteriye hızlı bir şekilde cevap verilmesi ile müşteri memnuniyetinin artırılması, IT deki işlerin azalmasıyla’ var olan katma değerli geliştirmelere odaklanması ile IT memnuniyeti sağlanır.

Bu sayede IT den müşteri ye herkesin memnuiyetini sağlandığı için şirket memnuniyeti sağlanmış olur.

KATEGORİ BİLGİSİ:

Stratejik

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücretsizdir.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 1 PDU değerindedir. Kayıt esnasında “PMI ID” bilginizi giriş yapmayı unutmayınız.

LOKASYON BİLGİSİ

(Online Etkinlik)

Webinar Linki

https://pmimeetings2.webex.com/pmimeetings2/onstage/g.php?MTID=e8dd9c03e4f99222e8d0c01c25510b3c7

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER:

1. Bu kayıt formu ile toplanan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. PMI TR ekibi tarafından etkinlik özelinde ve anonim istatistiki çalışmalarda kullanılmaktadır. Etkinliğimize kayıt olarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

2. Etkinliklerimizde fotoğraf, video ve ses kayıtları yapılıp, bu kayıtlar PMI TR’nin sosyal medya hesaplarında ve diğer basılı ortamlarında yayımlanmaktadır. Etkinliğimize katılarak bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

3. Etkinlik kaydı 26.01.2021 tarihinde 22:00’da (etkinlik bitiş saatinde) sonlandırılacaktır.

İLETİŞİM:

Yasemin Keleş Yavuz

yasemin.keles@pmi.org.tr

Yunus Emre Yalçın

yunus.emre.yalcin@pmi.org.tr