PMI Türkiye tarafından her yıl düzenlenen “PM Summit” bu yıl “Dijital Dünyada Projeler” temasıyla 14-15 Ekim 2016 tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezinde sizlerle buluşuyor! Bankacılık sektörünün deneyimli ismi, Denizbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Sn. Hakan Ateş de Keynote Speaker olarak teknoloji ve dijitalleşme hakkında konuşacak.

1959 doğumlu olan ATEŞ, TED Ankara Koleji’nde öğrenimini tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kariyerine 1981 yılında İş Bankası’nda Teftiş Kurulu Müfettişi olarak başlayan ATEŞ, 1986 – 1993 yılları arasında Interbank’ın çeşitli birimlerinde görev aldıktan sonra Elmadağ, Şişli, Bakırköy, İzmir ve Merkez Şubeleri’nde Şube Müdürlüğü yapmıştır.

Interbank’ın Nakit Yönetimi Sistemini kurmuş ve 1993 yılında Merkezi Operasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 1994-1996 yılları arasında Bank Ekspress’te Mali İşler ve Operasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış ve Bank of America’nın danışmanlığında Bank Express’in yeniden yapılandırılması projesini yürütmüştür.

Rusya’da GarantiBank Moscow’u kurmuş olup, 1996 Haziran ayından itibaren bir yıl boyunca burada Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 1997 Haziran ayında DenizBank’ta Kurucu Genel Müdür olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. DenizBank hisseleri Ekim 2004’te halka arz edilmiş, arz miktarının 5.5 katı kadar talep toplanmış ve arz edilen hisselerin %68’i yurtdışındaki kurumsal müşterilere satılmıştır. Ayrıca Sayın ATEŞ’in yönetiminde Mayıs 2006’da Zorlu Holding sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %75’inin Dexia S.A.’ya satış süreci ve 6 yıl sonra Haziran 2012’de Dexia Grubu sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %99.85’inin Sberbank’a satış süreci gerçekleştirilmiştir. Aynı zamanda Hakan ATEŞ, DenizBank iştirakleri olan Deniz Yatırım Menkul Kıymetler, Intertech, Destek Varlık Yönetimi, DenizBank Moskova Yönetim Kurulu Başkanlığı ve DenizBank AG’de Yönetim Kurulu 1. Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

 

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ve ekibimizle iletişime geçmek için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın:

http://www.pmi.org.tr/summit/istanbul/index.html