Savunma Sanayi’nde Ar-Ge projeleri nasıl yürütülüyor? Erkek egemen bir yapıya sahip bu sektörde kadın olmanın zorlukları neler? Savunma Sanayi’nde teknoloji ve geleceğe yönelik Proje Yönetimi anlayışı nasıl şekilleniyor?

PM Summit Ankara Savunma ve Proje Yönetimi Paneli konuşmacısı Sempro Danışmanlık ve Mühendislik Ltd.Şti. kurucusu Sn. Semiha Yaşar!

Semiha Yaşar, dereceyle bitirdiği ODTÜ Makine Mihendisliği lisans ve yüksek lisans öğrenimin ardından Aselsan’da başladığı iş hayatında otuz yılı aşkın bir süre AR-GE ve proje yönetimi tecrübesine sahip oldu. FNSS firmasında Mühendislik ve AR-GE Bölümü yöneticiliği, Geliştirme Programları direktörlüğü, Türkiye’de ilk kez tasarlanıp üretilen “Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü” Projesinin yöneticiliğini ve Türkiye’nin tek seferde yurtdışına gerçekleştirdiği en büyük savunma sanayi ihracatı projesinin teknik yöneticiliğini yaptı. FNSS AR-GE merkezini kurdu ve yönetti. 2015 yılında kurduğu Sempro Danışmanlık ve Mühendislik Ltd.Şti. ile konfigürasyon yönetimi (CMII metodu), sistem mühendisliği, proje yönetimi ve ürün geliştirme süreçleri konularında danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

Yaşar’ın bir kadın olarak Savunma Sanayi’ndeki liderlik öyküsü ve değerli tecrübelerinden ilham almak için Savunma ve CMII Proje Yönetimi’ne katılın!

12 Mayıs’ta CerModern’de gerçekleşecek bu unutulmaz etkinliğin bir parçası olmak için PM Summit 2016 Ankara websayfasını takip edebilir ve etkinliğe kayıt olabilirsiniz!

http://www.pmi.org.tr/summit/ankara/