Proje Yönetim Ofisiniz (PYO) var mı? Kaç yaşında? Sağlıklı mı? Yoksa ölüm hızından habersiz misiniz?

PM Summit 2016 Ankara Keynote konuşmacılarından biri Phil Bristol ve sunumunun teması “PMO Zihniyeti Önemlidir – Siyah Triaj Etiketini Önleyin”.

Proje Yönetim Ofisi (PYO) ölüm hızı, beş yıllık bir süre içinde, %66’lık ölüm sıklığıyla son derece endişe vericidir. Özellikle üzücü olan ise, planlama, kaynak ve zamanlama eksikliğinin başarısızlıkların %39’una ve “iletişim sorunlarının” proje başarısızlıklarının %57’sine sebep olmasıdır. İşletmenin, bireylerin ve PYO perspektifinden belirtileri bilmek, liderleri fonksiyon bozukluğunun patlamak üzere olduğu konusunda uyaracaktır. Gerilemeyi durdurmak için, bir liderin başarısızlıkta payı olan sekiz nedenin ve PYO rolüne nasıl farklı bir açıdan bakacağının farkında olması gereklidir.

Phil’e katılın ve üst düzey yöneticilerin PYO’dan beklediği yazılı olmayan üç yükümlülüğü keşfedin. En önemlisi, ZİHNİYET’in iyileşmeye giden yolda neden önemli olduğunu bulun. Özellikle, HANGİ eylemlerin yapılması gerektiği ve güvene dayalı ilişkilerin bilinçli olarak NASIL kurulacağını bilmenin önemini öğrenin. Phil’in sunumu,  üç farklı tip ilişki oluşturan lider zihniyeti geliştirmenin önemine odaklanıyor;  dışa dönük olmak, duygusal olarak zeki olmak ve konuşma sırasında zeki olmak.  Bir zihniyet değişimiyle, PYO’nun geleceği dirençli olabilir.

Phil Bristol, Projectivity Solutions Şirketinin CEO’su ve Başkanı, PMI Silikon Vadisi Chapter’ının Kurucusudur. Certified Management Consultant (CMC), Project Management Professional (PMP)®, PMI Scheduling Professional (PMI-SP)®, Certified Professional Behavioral Analyst, Certified Professional Motivators Analyst, Certified Professional Hartman Dimensions Analyst, Certified Professional Emotional Quotient Analyst, Certified Arbinger Executive Coach ve Certified Arbinger Facilitator sertifikalarına sahiptir.

12 Mayıs’ta CerModern’de gerçekleşecek bu değerli sunumun bir parçası olmak için PM Summit 2016 Ankara websayfasını takip edebilir ve etkinliğe kayıt olabilirsiniz! http://www.pmi.org.tr/summit/ankara/