Proje Yönetim Zirvesi 2018 Ankara

Takım çalışmasına gönül veren gönüllülerden oluşan PMI-TR ailesi olarak, bu yıl 22-23 Haziran 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştireceğimiz, proje yönetimine gönül vermiş tüm proje yönetim profesyonellerinin yanı sıra proje yönetiminin değerini bilen, anlayan, hisseden diğer tüm paydaşlarımızın katılım sağlayacağı ve sadece Türkiye’de değil dünyada ses getirmesini amaçladığımız, Proje Yönetimi Zirvemizin temasını “Öğrenen Organizasyonlar” olarak belirledik.

Günümüzde ihtiyaçlara paralel olarak eğilim, metodoloji ve yöntemler o kadar hızla değişiyor ki, kurumların gelecekte var olabilmeyi sürdürebilmeleri için, öğrenmeyi bireysel bir tecrübeden öte görmeleri ve iş yapış tarzının bir parçası olarak benimsemeleri gerektiğinin önemini çok daha fazla hissediyoruz. Öğrenmek sadece çalışanların değil, kurumların geleceğine yön vermek için kullanabilecekleri en güçlü araçlardan biri haline gelmiş durumda.

Kurumlarımız ne kadar öğreniyor, öğrenme kurumun iş yapış tarzının bir parçası mı, kurum stratejiniz öğrenen bir organizasyonu kapsıyor mu? Bu seneki zirvedeki amacımız öncelikle bu konuda farkındalık yaratmak ve sonrasında proje yönetimi ile kurumsal öğrenme güçlüğü, başka bir söylemle, organizasyonel disleksiyi nasıl alt edebileceğimizi hep birlikte tartışmak.

Zirvemizde “Öğrenen Organizasyonlar” teması ile ilgili konuların yanı sıra PMBOK 6 ile gündemimizdeki yerini sağlamlaştıran çevik yöntemlere de yer vermeyi düşünüyoruz. Ankara’nın vazgeçilmesi olan savunma sanayiine temamız çerçevesinde geniş yer ayıracağımız zirvemizde proje yönetimindeki yenilikler, eğilimler ve başarılı uygulamalar ile ilgili bir çok konuşma ve panel dinleme fırsatı bulabileceğiniz gibi, çalıştaylarımıza katılarak proje yönetimi alanındaki bilgi ve becerilerinize yenilerini katma ve derinleşme fırsatlarını da yakalayabileceksiniz.

Proje yönetimi konusunda ülkemizde gerçekleştirilen en geniş kapsamlı bu etkinliğe proje yönetimi konusuna ilgi duyan, bu alanda çalışan, çalışmak isteyen tüm profesyonelleri, akademisyenleri ve öğrencileri bekliyoruz.