14 Kasım Salı akşamı İstanbul Avrupa Yakası’nda düzenleyeceğimiz Profesyonel Gelişim Aktivitemize davetlisiniz.

Etkinliğe kayıt olmak için lütfen tıklayınız:

KAYIT OL

 

Program:

18:15 – 19:00 Kayıt
19:00 – 19:10 PMI TR’den haberler
19:10 – 19:50 Ceyda Altuntecim-Emrah AltunTecim – ” İş Hayatında Etkili İletişim ve Bilinçli Farkındalık Atölyesi”
19:50 – 20:00 Çay-Kahve Arası
20:00 – 20:40 Ceyda Altuntecim-Emrah AltunTecim – ” İş Hayatında Etkili İletişim ve Bilinçli Farkındalık Atölyesi”
20:40 – 20:50 Sorular, Cevaplar
20:50 – 20:55 KAPANIŞ

 

KONUŞMACI BİYOGRAFİSİ:

EMRAH ALTUNTECİM Yönetim Danışmanı, İletişim Bilimci, Uluslararası Eğitmen ve Yazar

Türkiye’de ve yurtdışında ses getirmiş, İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış birçok kitabın yazarıdır. Ayrıca birçok eserin de editörü ve yayın danışmanıdır. Eğitmen ve Koç olarak da sayısız projede yer almıştır. Altuntecim, satış, pazarlama, reklamcılık sektörleri ile eşgüdümlü olarak başladığı eğitimler, outdoor etkinlikler ve danışmanlık alanlarındaki çalışmalarını birçok şirket ve kurum çatısı altında hizmet vererek hayatın somut gerçekleri ve parametreleri üzerinde temellendirmiştir.

Altuntecim, İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Danışma Kurulu üyesidir. Kültür Üniversitesi’nde dönemsel şirket ve istihdam projeleri kapsamında dersler vermiştir.

Sayısız televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmış, TRT İstanbul Radyosu’nda iki sene boyunca iş ve özel yaşamda başarı ve mutluluk, iletişim becerileri, protokol kuralları,stress yönetimi, yönetim becerileri ve benzeri konseptli programlar gerçekleştirmiştir ve ayrıca birçok dergide ve sitede iletişim becerileri, iş hayatı ve kişisel gelişim konulu İngilizce ve Türkçe makaleleri yayınlanmıştır.

Endüstri Psikolojisi Uzaktan Eğitim Doktora çalışmasına devam ederken biryandan da seminerler gerçekleştirmiş, Dubai, Katar ve İspanya’da uluslararası çapta şirket eğitimleri vermiştir.  Ayrıca yabancı şirketlerin Türkiye yatırımlarında ve şirket evlilikleri ile satın almalarında sözkonusu olabilen departman implementasyonları, entegrasyon çalışmaları ile start up girişimleri de operasyonel ve eğitsel olarak tecrübeli olduğu alanlardan bazılarıdır.

Emrah Altuntecim, Dubai merkez ofis çalışanı olarak sorumlu olduğu bölgelerde eğitim ve gelişim, yetenek yönetimi, performans değerlendirme, organizasyonel gelişim, departman implementasyonları gibi alanlarda çalışmıştır. Ayrıca Dubai merkezli İngiliz eğitim ve Danışmanlık şirketi Biz Group’un Türkiye ayağını proje bazlı olarak tek başına omuzlamış, Türkiye’deki Performans Ölçme ve Değerlendirme Sistemi’ni kurmuş, değerlendirme koçluğu ve assesörlük yapmıştır. Bu kapsamda performans değerlendirme sisteminin bir parçası olarak Axonify uzaktan eğitim sistemini de hayata geçiren Türkiye’deki ilk insan kaynakları çalışanı olmuştur.

Ziylan Grup A.Ş’de FLO Akademi Eğitim Müdürü, Ulusoy Holding’de Eğitim Müdürü, Asemble Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.’de Eğitim Direktörü ve dünyanın en büyük reklam ajanslarından biri olan Publicis’de de Pazarlama Saha Koordinatörü olarak da görev yapmıştır. Büyük çaplı projelerde de eğitmen olarak da hizmet veren Altuntecim, Türkiye’nin saygın şirketlerinde eğitmen ve danışman kadrolarında yer almakta; 4CEO Eğitim ve Danışmanlık, Maya Eğitim ve Danışmalık ve Risus Eğitim ve Danışmanlık gibi bir çok firmada da çalışmaları ile destek vermektedir.

Altuntecim uzun yıllar önce koçluk eğitimini tamamlamış ve başarılı birçok uygulama gerçekleştirmiştir. Ayrıca yürüyerek koçluk uygulamasını geliştirmiştir. Tecrübeli bir arama kurtarmacı ve bir doğa sporcusudur; sayısız doğal afette gönüllü arama kurtarma çalışmalarında bulunmuştur. Ayrıca “Yürüyen  Nefesler” ve “Nature Talks”  isimli kişi ve kurumlara ilham verici doğada koçluk ve eğitim konseptli projeleri de hayata geçmiştir.

Emrah Altuntecim’in en son İngilizce olarak yayınlanan “Opening Doors To Success” ve Türkçe “Satış Psikolojisi” isimli eseri de satış, pazarlama ve iletişim becerileri alanlarında bir çok saygın danışman ve eğitimci tarafından referans eser olarak kabul edilmektedir. Altuntecim, kurucusu olduğu Guideline Eğitim, Danışmanlk ve Yayıncılık’ta tecrübelerini paylaşmaya devam etmektedir.

CEYDA ALTUNTECİM

Ceyda Altuntecim, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı üniversitede Uluslararası Kalite Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamış ve danışmanlık sektöründe iş hayatına atılmıştır. Ardından dünyanın en saygın uluslararası belgelendirme ve gözetim şirketlerinden biri olarak kabul edilen Moody International’da göreve başlamış ve Moody’de gözetim koordinatörlüğüne kadar yükselmiştir.

Sektöründe lider konumunda olan firmalarda İnsan Kaynakları ve Eğitim departmanlarında yönetici olarak görev alırken çok sayıda mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerini de hazırlayıp sunmuştur. İnsan Kaynakları Müdürü olarak ve çeşitli danışmanlık şirketlerinde eğitmen/danışman/koç şapkalarıyla yaptığı çalışmalardan sonra çeşitli şirketlerde kurumsal öğrenme için güçlü ve etkili bir model olan şirket akademisi kurucu ve yöneticiliğini üstlenmiştir.

Yönetim Becerileri, Hedef Belirleme, Süreç Yönetimi, Kurum Kültürü, Organizasyonel Öğrenme, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Seçme ve Yerleştirme, Eğitim Yönetimi, Performans Değerlendirme, Kariyer ve Yetenek Yönetimi, Süreç Analizleri ve İyileştirme, İşe Alım ve Değerlendirme Merkezi uygulamaları gibi konuları içeren çeşitli danışmanlık projelerinde de aktif olarak yer almıştır.

Altuntecim, Türkiye’deki iş hayatına yeni ve taze bir hava, farklı bakış açıları ve motivasyon getirmeyi kendine vizyon edinmiş bir iş kadını olarak; çeşitli şirket, kurum ve sivil toplum kuruluşlarında çalışanların kariyer hayatına kalıcı değerler katacak İnsan Kaynakları, Yönetim ve Kişisel Gelişim alanlarında birçok kurum ve kuruluşta eğitimler gerçekleştirmiştir.

Kişi ve kurumlara özel olarak outdoor eğitim ve seminer programları da düzenlemektedir. Özellikle uzun mesafe yürüme ve nefes egzersizleri ile donatılmış eğitim etkinlikleri düzenlemektedir.

Altuntecim, Değerlendirme Merkezi Değerlendirici sertifikasına ve uygulama hakkına sahip Türkiye’deki sayılı personel değerlendiricilerden biridir.

Yürüyen Nefesler, Nature Talks, Walking Therapy ve Oxygen Window eğitim konseptlerinin de tasarımcı ve uygulayıcısıdır. Kurucusu olduğu Guideline Eğitim, Danışmanlık ve Yayıncılık çatısı altında çalışmalarına devam etmektedir.

 

SUNUM İÇERİK BİLGİSİ:

  • İletişimin Anahtarlarını Keşfedelim (Workshop Çalışması)
  • İş Hayatında Psikolojik Derinlik ve Deneyim Paylaşımı
  • Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Egzersizleri
  • İletişimde Başarı İçin Oxygen Window Yaklaşımı ve Nefes Teknikleri
  • Önemli Toplantılar ve Randevular Öncesi Hazırlık; İletişim ve Motivasyon Tüyoları

 

Workshoplara katılan 3 şanslı katılımcıya Emrah Altuntecim’in geçen ay Capital ve Mediacat Dergileri’nin yer verdiği Satış Psikolojisi isimli kitabı hediye edilecektir.

KATEGORİ BİLGİSİ:

Liderlik (Leadership)

 

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücreti 30 TL’dir.
PMI TR Chapter üyeleri ücretsiz katılabilecektir.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

 

Katılım ücretleri için hesap bilgileri:

Hesap Sahibi: Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği İktisadi İşletmesi

Banka: Akbank Ulus Şubesi
IBAN Numarası: TR38 0004 6006 3688 8000 0594 18

LOKASYON BİLGİSİ:

Yer: Denizbank Genel Md. Deniz Tower Binası. Büyükdere Cad. No:141 34394 Esentepe-İstanbul