9 Mayıs Salı akşamı İstanbul Avrupa Yakası’nda düzenleyeceğimiz Profesyonel Gelişim Aktivitemize davetlisiniz.

Etkinliğe kayıt olmak için lütfen tıklayınız:

KAYIT OL

 

Program:

18:15 – 19:00 Kayıt
19:00 – 19:10 PMI TR’den haberler
19:10 – 19:50 Hakan Aksungar – “Projelerde Paydaş Yönetim Olgunluğu”
19:50 – 20:00 Çay-Kahve Arası
20:00 – 20:40 Hakan Aksungar – “Projelerde Paydaş Yönetim Olgunluğu”
20:40 – 20:50 Sorular, Cevaplar
20:50 – 20:55 KAPANIŞ

 

 

KONUŞMACI BİYOGRAFİSİ:

 

Hakan AKSUNGAR, MBA, PMP, Agile Trainer, Agile Coach

İstanbul Teknik Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesinden 1984 yılında Matematik Mühendisi olarak mezun oldu, 1992 yılında Marmara Üniversitesi Master of Business Management (MBA) derecesini aldı.

1984 yılında Bilmak AŞ’de sistem analisti olarak başladı. Transdata AŞ.’ de yazılım geliştirme uzmanı olarak çalıştı.

Askerlik görevini Savunma Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi’nde yazılımcı olarak tamamladıktan sonra, 1987 yılında BİLPA A.Ş.’de Uygulama Geliştirme Bölümünde çalışmaya başladı.

Yerel İletişim Ağları (LAN Yönetimi) bölümünün yöneticiliğini üstlendi. Yapı Kredi Bankası Yerel İletişim Ağları (LAN) ve elektronik haberleşme ortamlarının kurulması ve yaygınlaştırılmasını gerçekleştirdi. Lotus Notes mailing ve workflow sistemlerinin Türkiye’de ilk kez Yapı Kredi Bankasında kurulma ve yaygınlaştırılması projelerini yönetti.

SuperOnline oluşumu ve kuruluşunda görev aldı.

1997 yılında Yapı Kredi Bankacılık Üssü, Sistem ve Network alt-yapı teknolojilerinden oluşan, Türkiye’nin en büyük kapasiteli yerel iletişim ağı’nın kurulma projesini yönetti. Yapı Kredi Bankası operasyonlarını Gebze Şekerpınar Bankacılık Üssü Taşınma projesi yöneticiliğini üstlendi. Proje kapsamında, Levent YKB Genel Müdürlük binasında çalışmakta olan 3000 kişi, Gebze’de yeni kurulan Yapı Kredi Bankacılık Üssü’ne taşınarak, teknolojisi ile üst düzeyde bir yapıya kavuşturdu.

2002-2005 yılları arasında Açık Bankacılık (e-şube) programının yöneticiliğini üstlendi. Program kapsamında şubeler için web tabanlı yeni teknoloji dönüşüm programı gerçekleştirildi. Tüm YKB şubeleri, ileri teknolojilerin kullanımına açık bir yapıya dönüştürüldü, yeni yazılım geliştirme mimari yapısı, yenilenen şube uygulamaları, performans artışı, kullanılabilirlik, ve daha pek çok katma değerler yaratıldı, bankanın iç ve dış müşteri memnuniyeti arttırılmasına katkı sağladı.

AKSUNGAR, merkezi ABD’de bulunan Project Management Institute’un (www.pmi.org) ve İstanbul Proje Yönetimi Derneği’nin üyesi olup PMP (Project Management Professional) sertifikasına sahiptir. Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) ve ISACA Türkiye üyesidir.

AKSUNGAR, Fonksiyon360 Bilgi Teknolojileri Eğitim ve Danışmanlık şirketinin kurucusudur.

Proje, Program ve Portföy Yönetimi, BT Yönetişimi ve BT Riskleri, COBIT, İş Analizi Yönetimi (IIBA), Test Yönetimi Uzmanlığı(ISTQB), İş Analizi Modelleme Teknikleri, Süreç Mühendisliği ve Modelleme ve Agile (Çevik) Yöntemler çerçevesinde SCRUM ile Agile Yazılım Geliştirme ve Proje Yönetimi eğitimleri, danışmanlık ve koçluk hizmetleri vermektedir.

AKSUNGAR, çeşitli felsefi ve mesleki derneklerin üyesidir. Felsefi yazı ve mesleki yazıları bulunmaktadır.

 

KATEGORİ BİLGİSİ:

Teknik Proje Yönetimi (Technical Project Management)

 

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücreti 30 TL’dir.
PMI TR Chapter üyeleri ücretsiz katılabilecektir.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

Katılım ücretleri için hesap bilgileri:

Hesap Sahibi: Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği İktisadi İşletmesi

Banka: Akbank Ulus Şubesi
IBAN Numarası: TR38 0004 6006 3688 8000 0594 18

 

LOKASYON BİLGİSİ:

Yer: Denizbank Genel Md. Deniz Tower Binası. Büyükdere Cad. No:141 34394 Esentepe-İstanbul