25 Temmuz Salı akşamı İstanbul Anadolu Yakası’nda düzenleyeceğimiz Profesyonel Gelişim Aktivitemizde sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Etkinliğe kayıt olmak için lütfen tıklayınız:

KAYIT OL

 

Program:

18:15 – 19:00 Kayıt
19:00 – 19:10 PMI TR’den haberler
19:10 – 19:50 Orhan Kalaycı – “DevOps ile 2500 kez hızlı yazılım geliştirmenin 7 sırrı!”
19:50 – 20:00 Çay-Kahve Arası
20:00 – 20:40 Orhan Kalaycı – “DevOps ile 2500 kez hızlı yazılım geliştirmenin 7 sırrı!”
20:40 – 20:50 Sorular, Cevaplar
20:50 – 20:55 KAPANIŞ

 

KONUŞMACI BİYOGRAFİSİ:

 

Orhan Kalaycı, PMP, ITIL, DevOps, CMMI

‘91 Boğaziçi Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği – Lisans,
‘95 Boğaziçi Üniversitesi – Endüstri Mühendisliği – Yüksek Lisans mezunu.

1991 – 2001 yılları arasında Tübitak MAM Gebze, YKB, Alcatel firmalarında yazılım geliştirme, yazılım süreç iyileştirme konularında görev aldı.

2001 – 2006 yılları arasında: Yazılım süreçlerinin iyileştirilmesi (CMMI) konusunda danışmanlık verdiği bazı firmalar: Koç Sistem İstanbul; SEI (Software Engineering Institute) Pittsburgh, PA, USA; TC Merkez Bankası, Ankara; Siemens, İstanbul; Bimar (Arkas) İzmir.
2006 yılında Kanada’ya gitti. Toronto, Kanada,da Süreç Mimarı – eHealth Ontario – çalıştı: CMMI, ITIL, PMBOK süreçlerinin temas noktalarının tespiti ve şirketin genel olarak bir bütün şekilde aksamadan çalışmasından sorumlu idi. As-Is analizleri, süreç iyileştirme fırsatlarının tespiti ve hayata geçirilmesi. Bu çalışma çerçevesinda PMO (Program Management Office) süreçlerinin iyileştirilmesi önceliklendirilmiş ve bir Gating sistemi oluşturdu. Şirket içinde karar verme noktalarının tespit etti, kararları görünür ve daha verimli hale getirdi.

2014 yılında İzmir’e döndü. Şu anda Türkiye ve Kanada arası gidip geliyor: kişisel gelişim ve profesyonel sertifikalar konusunda dersler veriyor.

İzmir’de yaptığı iş: CTO – Chief Technology Officer – Univera Computer Systems. Şirketin yazılım süreçlerini yönetilebilir hale getirdi. Scrum, Kanban, ve ITIL uyguladı. Basit ama anlamlı bir ölçüm sistemi oluşturdu. Yazılım projelerinin sayısal olarak izlenebilir olmasının sağladı; böylece geçikmelerden önceden haberdar olarak kilometre taşlarını zamanında bitirdi. Orta kademe yönetimin güçlendirilerek yazılım ekibi içinde rol ve sorumlulukların netleştirlimesi ve dağıtılması. Test otomasyonu için framework oluşturulması. Kanban kartları üzerinden süreç faaliyetlerinin gözle görülür hale getirilmesi ve sorunların ilk olduğu yerde tespit edilip yok edilmesi, gibi icraatlarda bulundu.

2016 yılı başından itibaren, bir çok kuruma başka kurumlar aracılığı ile ITIL, Scrum, DevOps, PMP, CBAP, CMMI eğitimleri verdi. Eğitim verdiği kurumlardan bazıları: YKB, Garanti Teknoloji, Turkcell, Koç Allianz, Altınbaş, Global Bilgi, Vakıfbank, Eczabaşı. Bu kurumlara eğitim vermesi için aracı kurumlardan bazıları: Bilginc, Educore, İstanbul İnstitute, BT Akademi, Akademi Tech, OXO Akademi.

 

KATEGORİ BİLGİSİ:

İş Yönetimi (Stratejik/Business Management)

 

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücreti 30 TL’dir.
PMI TR Chapter üyeleri ücretsiz katılabilecektir.
PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

Katılım ücretleri için hesap bilgileri:
Hesap Sahibi: Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği İktisadi İşletmesi
Banka: Akbank Ulus Şubesi
IBAN Numarası: TR38 0004 6006 3688 8000 0594 18

LOKASYON BİLGİSİ:

Yer:

Saha Bilgi Teknolojileri. Akasya Acıbadem Ofis Kuleleri. A-3 Blok 12. Kat No:21

Acıbadem / İstanbul