18 Ekim Salı akşamı Ankara’da düzenleyeceğimiz Profesyonel Gelişim Aktivitemize davetlisiniz.

Etkinliğe kayıt olmak için lütfen tıklayınız:

KAYIT OL

 

Aktivite programı:

18:50 – 19:00 Kayıt / Networking
19:00 – 19:05 PMI TR’den haberler
19:05 – 19:50 Sn. Aysun Telek – “Mükemmellik Yolculuğunda Liderlik”
19:50 – 20:10 Networking Arası / Çay-Kahve Molası
20:10 – 20:55 Sn. Aysun Telek – “Mükemmellik Yolculuğunda Liderlik” – 2. Kısım
20:55 – 21:00 Kapanış

SN. AYSUN TELEK

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. ODTÜ Felsefe Bölümü’nde Uygulamalı Etik Programı’nda yüksek lisansını tamamladı. Bitirme projesini organizasyonlarda etik kod yazımı ve karar alma konusunda hazırladı. İş yaşamına KalDer, Türkiye Kalite Derneği’nde Kalite Uzmanı olarak başladı. Farklı görevlerde bulunan Telek halen KalDer’de Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır. KalDer tarafından verilen Ulusal Kalite Ödülü sürecinde beş yıl değerlendiricilik yaptı. 2005-2009 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde verilen Kalite Yönetimi ve Verimlilik Dersinin hocalarından biri oldu. 2008 yılında kazandığı mesleki gelişim bursuyla Amerika’da 10’a yakın kuruluşun kalite sistemlerini ve çalışmalarını inceledi. Etik, Yönetim ve Yaşam isimli bloğu, Ortaya Karışık Tarifler isimli bir facebook sayfası bulunmakta.

‘’MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNDA LİDERLİK’’

-Bir klişe; lider olunur mu, doğulur mu?   -Mükemmellik yolculuğunda lider neleri yapmak zorunda?   -Ahırda kuzu biter, derede otu biter.   -Bütçenin neresindeyiz Allah bilir.   -Her şeyi en iyi ben bilirim.   -İş yaşamında en önemli olan teknik bilgi.   -En iyisi bildiğin yoldan şaşma.   -Hayattan örnekler: Yöneticilerle en çok nerede zorlanıyoruz   TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ   KalDer, çağdaş yönetim kalitesi felsefesinin ülkemizde etkinlik kazanması ve yaygınlaştırılması amacıyla 1990 yılında kurulmuştur. Ankara, Bursa, Eskişehir, İzmir olmak üzere 4 şubesi, İzmit, Çerkezköy ve Kayseri olmak üzere 3 temsilciliği vardır.   KalDer’in vizyonu, Cumhuriyetimizin 100. Yılında sürdürülebilir kalkınma yaklaşımı çerçevesinde ülkemizi çağdaş yaşam düzeyine ulaştırmak amacı ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde mükemmellik kültürünü içselleştirmiş, rekabetçi kurum ve kuruluşlar yaratılmasına katkıda bulunmaktır.   KalDer, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM)’nın Ulusal İşbirliği Ortağı, Amerika Kalite Derneği’nin küresel işbirliği ortağı (ASQ), Orta Doğu Kalite Organizasyonu’nun (MEQA) kurucu üyesi, The Global Compact Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni Türkiye’de imzalayan ilk kuruluş ve aynı zamanda Turkquality’nin Akredite ettiği Kalite ve Yönetim Sistemleri Danışmanlığını yapmaktadır.   KalDer’in ana faaliyetleri arasında Türkiye Mükemmellik Ödülü, kalite ve yönetim alanındaki eğitimleri, Kalite Kongresi ve Kamu Kalite Sempozyumu, Kıyaslama çalışmaları, Ulusal Kalite Hareketi ve Türkiye Müşterinin Sesi Ödülleri bulunmaktadır.

RAKAMLARLA KalDer

• KalDer üye sayısı – 2.343 • 7.428 eğitim ve çalıştay programı, 126.355 kişi katılım • 24 yılda Kalite Kongresi’ne yaklaşık 54.750 kişilik katılım • Ulusal Kalite Hareketi’ne katılan toplam üye sayısı 620, • Mükemmellik Aşamalarında Kararlılık sürecinde 99, Yetkinlik sürecinde 170, toplam 269 kuruluş belge aldı. • EFQM Mükemmellik Ödülünü kazanan 8’i Büyük, 15’i Başarı olmak üzere toplam 23 kuruluş, • Türkiye Mükemmellik Ödülü Başvuru Sayısı 268, • Türkiye Mükemmellik Ödülü kazanan kuruluş sayısı 52, Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü kazanan kuruluş sayısı 32, Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü kazanan kuruluş sayısı 7, toplamda 91 kuruluş, • Ödül sürecinde görev alan değerlendirici sayısı 2.431


Katılım herkes için ücretsizdir.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

PDU Kategorisi: Strategic

Katılım ücretleri için hesap bilgileri:

Hesap Sahibi: Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği İktisadi İşletmesi

Banka: Akbank Ulus Şubesi
IBAN Numarası: TR38 0004 6006 3688 8000 0594 18

Etkinlik Lokasyonu:
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi – Sosyal Tesisler 1 Nolu Salon Söğütözü Mh., Söğütözü Cd No:43, Söğütözü, Ankara