12 Nisan Salı akşamı İstanbul Avrupa Yakası’nda düzenleyeceğimiz Profesyonel Gelişim Aktivitemize davetlisiniz.

Etkinliğe kayıt olmak için lütfen tıklayınız:

KAYIT OL

 

PROGRAM:

18:00 – 18:45 Kayıt
18:45 – 19:00 PMI TR’den haberler

19:00 – 19:30 Nejat Murat Erkan – “Sorunlu projeler için Kazanılmış Değer Yönetimi (EVM) kullanmaya değer mi?”

19:30 – 19:45 Çay-Kahve Arası
19:45 – 20:30 Nejat Murat Erkan – “Sorunlu projeler için Kazanılmış Değer Yönetimi (EVM) kullanmaya değer mi?”

20:30 – 20:40 Sorular, Cevaplar
20:40 – 20:45 KAPANIŞ

 

KONUŞMACI BİYOGRAFİSİ:

Nejat Murat Erkan, MBA, PMP, EVM, ITIL, CPCC, ACC

Murat Erkan 1997 yılında kariyerine ABD’de iş danışmanı olarak başlamış olup, sonrasında profesyonel hayatına GlaxoSmithKline Sağlık Pazarlama Bölümünde Proje Lideri olarak çalışmıştır. Erkan, daha sonra North Carolina Greer Laboratories’de AR-GE Bölümünde Alerji ve Bağışıklık alanında proje yöneticisi olarak çalışmıştır.
ABD’de 7 yıl yaşadıktan sonra Türkiye’ye 2000 yılında geri dönmüş ve sonrasında kariyerine telekomünikasyon sektöründe devam ederek Vodafone (Telsim) Türkiye’de çalışmış ve 2005 yılında sektörün lider firması Turkcell’e geçiş yaparak, çok uluslu ve yüksek bütçeli programlar yönetmiştir. 2011 yılında bölüm değiştirerek, Turkcell’in Grup şirketlerinden Beyaz Rusya (Best) ve Ukrayna (Astelit) telekomünikasyon şirketlerinin ICT Key Account Manager’ı olarak devam etmiştir. 2014 Ağustos ayından beri Turkcell Teknoloji Satış ve Pazarlama Yöneticiliği görevini sürdürmektedir.
Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu olan Erkan, işletme dalında yüksek lisansını (MBA) Campbell University ABD’de yapmıştır. 2009-2010 yıllarında İstanbul Proje Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak sektöre hizmet vermiştir. Erkan, PMI TR yönetim takımında olup, şu anda Pazarlama, Hakla İlişkiler, Sponsorluk ve Toplumsal Yaygınlaştırma Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Erkan, ayrıca PMI Performans Yönetimi Koleji-Küresel Danışma Komitesinde Türkiye’yi temsil etmektedir. Erkan, PMI’ın Earned Value Management (EVM) sertifikasını alan ilk Türk olarak listelenmiştir.
Erkan, PMP sertifikasını 2005 yılında almıştı. PMI TR ve üniversitelerde katıldığı gönüllü aktivitelerle sertifika geçerliliğini korumaktadır. Türkiye’de birçok proje yönetimi kongresi yönetmiş olan Erkan, 2014 yılında PMI TR’nin düzenlediği Proje Yönetimi Zirvesini (bugüne kadar Türkiye’de yapılmış en yüksek katılımlı PY kongresi) yönetmiştir. Kendisi aynı zamanda İTÜ’de Proje Yönetimi seminerleri vermekte olup 2014 Ağustos ayında CPCC «Certified Professional Co-Active Coach» sertifikası almış ve yeni profesyonellere koçluk yapmaktadır.
Erkan 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. İyi derecede İngilizce, Fransızca ve orta seviyede İspanyolca ve Rusça bilmektedir. “Hayat boyunca öğrenme” prensibine inanmaktadır.