16subatankaraAfis

16 Şubat Salı akşamı Ankara’ da düzenleyeceğimiz Profesyonel Gelişim Aktivitemize davetlisiniz…

Etkinliğe kayıt olmak için lütfen tıklayınız:

https://www.eventbrite.com/e/pmi-profesyonel-gelisim-subat-ay-aktivitesi-ankara-tickets-21477071499

Detaylar için…

Program:

18:50 – 19:00  Kayıt / Networking

19:00 – 19:05  PMI Türkiye’den Haberler

19:05 – 19:50  Sn. Hande Tulunay
“İZOTOMİ”
19:50 – 20:10 Networking Arası / Çay – Kahve Molası
20:10 – 20:55
  Sn. Ahmet Alim Yücel
“SWOT ANALİZİ”
20:55 – 21:00 Kapanış

 

Özgeçmiş:

Sn. Hande Tulunay

Hande Tulunay, Oxford Brookes Üniversitesi Uluslararası Turizm İşletme Bölümünden  mezun olmuştur.  İş hayatına, Perakende sektöründe uluslararası bir markada yönetici pozisyonuyla başlamış ve uzun yıllar başarıyla çalışmıştır.

Daha sonra perakende sektör çalışanlarıyla bilgi ve deneyimlerini paylaşmak amacıyla İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programını bitirmiş, satış, liderlik, müşteri memnuniyeti, kişisel imaj ve stres yönetimi gibi birçok konuda eğitimler vermiştir.  Eğitmenlik sürecinde yolu koçlukla kesişmiş ve eğitimini ICF onaylı Sola Unitas Akademi’den ACTP ( Advancing the Path to Core Coaching Masteries) almıştır. Öğrenci Koçluğu(Coaching Teens and Students into a Thriving Present and Future) ve İlişki Koçluğu eğitimlerini de alarak ICF (Uluslararası Koç Federasyonu) tarafından akredite olan koçluk programını bitirmiştir. Ayrıca Sola Unitas Akademi’den NLP Practitioner eğitimini de almıştır.

Öğrencilerle deneyimlediği koçluklarda aldığı enerji ve tatmin, onu bu alanda uzmanlaşmaya götürmüştür. Hedefi öğrencilere fayda yaratacak koçluk teknikleri kullanmak ve bu hedef doğrultusunda koçluk yolculuğunda ilerlemektir. Çocukların öncelikle mutlu olmalarını isteyen, mutlu çocukların hayatlarında başarıyı elde edebileceklerine inanan Hande Tulunay, öğrencilerin ileride mutlu olacakları mesleği belirleyen İzotomi Projesine katılmış ve Türkiye’deki sayılı İzotomi Uzmanlarından biri olmuştur. Projenin tanıtımı için Aralık 2015’de ilk izotomi seminerini vermiş ve bu sayede çok sayıda öğrenciyle buluşma şansını yakalamıştır. Şu an Sola Unitas Akademi Ankara Bölgesi’nin öğrenci koçu olarak çalışmaya devam etmektedir.

Sn. Ahmet Alim Yücel

Türkiye, ABD, Hollanda ve Suudi Arabistan’da IT, otomotiv, savunma sanayi, ulaşım, telekom, enerji, finans ve yönetim danışmanlığı sektörlerinde 35 seneyi aşan yöneticilik tecrübesine sahip Yücel şirketler, departmanlar ve projeler yönetmiş, üniversitelerde dersler vermiştir. 2009 yılından beri Ankara bazlı PGlobal’de Yönetici Ortak olarak çalışan Yücel daha önce Hattat Holding’de İstanbul’da Koordinatör ve CIO görevlerini yürütmüştür. Çalışma hayatına 1973 yılında Türkiye’de TEK’de başlayıp Koç Holding’de devam eden Yücel yurt dışında da 25 sene boyunca EDS, Unisys, OEA ve Logic International’da çalışmış,  A.B.D.’de University of Baltimore ve Colorado School of Mines’da öğretim üyeliği yapmıştır. 

ODTÜ’den Elektrik/Bilgisayar Mühendisliği (BSc), Gazi Üniversitesinden MBA, ABD’de University of Baltimore’dan Ekonomi (MSc) derecelerine sahip olan Yücel CPIM ve PMP sertifikalarına sahiptir.

Ahmet Alim Yücel üst yönetim, strateji geliştirme ve uygulama, pazarlama, üretim, IT/ERP sistemleri, proje yönetimi, organizasyon yapılandırması, , verimlilik, değişim yönetimi ve takım motivasyonu konularında uzman olarak tanınmaktadır. ABD’de Türk Amerikan cemiyeti başkanlığı da yapan Yücel uluslararası platformlarda akademik ve profesyonel ortamlarda konuşmacı ve moderatör olarak davet edilmektedir.

Etkinlik Detayları: 

İZOTOMİ:

Bir insanın başına gelebilecek en büyük talihsizlik hoşlanmadığı ve onu mutlu etmeyecek bir konuda uzmanlaşması ve bu yönde meslek seçimi yapmasıdır.

Hayatta başarıyı elde etmiş ancak bir türlü mutlu olamayan insanlarla karşılaşırsınız. Başarı her zaman mutluluğu getirmez ancak mutluluk her zaman başarıyı getirir.

İzotomi® bu düşüncelerle yola çıkmış bir kariyer belirleme sistemidir.  İzotomi projesi, 60 meslek grubundan 1700’ün üzerinde kişiye uygulanmış bir ankettir. Anket, içeriği itibariyle kişilerin hem mevcut mesleklerinden mutlu olup olmadıklarını hem de kişisel değerlerini belirleyen bir yapıdadır. Özellikle 30 yaşın üzerinde olan ve meslek gruplarında yer alan ankete katılan kişilerin cevapları özetlenerek akademik yapı içerisinde değerlendirilmiştir.

 

SWOT  ANALİZİ:

SWOT (Strenghts, Weaknesses, Threats and Opportunities) Analizi nedir  sorusu cevaplanırken, nerelerde ve nasıl uygulandığı hakkında bilgi edinilecektir. Olası çıktılarının kullanım şekli incelenip, stratejiler ile projeler ve risk analizi bağlantıları işlenerek SWOT analizinin kullanımı  paylaşılacaktır.

Ve tabi ki kişiler üzerinde SWOT Analizi konusu aktarılacaktır.

Katılım ücreti 30 TL’dir.
PMI TR Chapter üyeleri ile lisans öğrencileri ücretsiz katılabilecektir.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

PDU kategorilerinden Strategic and Business Management ve Leadership başlıkları altında PDU kazanılabilecektir.

Katılım ücretleri için hesap bilgileri:

Hesap Sahibi: Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği İktisadi İşletmesi

Banka: Akbank Ulus Şubesi
IBAN Numarası: TR38 0004 6006 3688 8000 0594 18
Yer: Microsoft Ankara Ofisi, Bilkent 2.Cad. Cyberplaza C Blok, Kat:4, Bilkent