21 Mart Salı akşamı Ankara’da düzenleyeceğimiz Profesyonel Gelişim Aktivitemize davetlisiniz.

Etkinliğe kayıt olmak için lütfen tıklayınız:

KAYIT OL

 

Program:

18:45 – 19:00 Kayıt ve Networking
19:00 – 19:10 PMI TR’den haberler
19:10 – 20:10 Ömer Emre KAYA
20:10 – 20:20 Çay-Kahve Arası ve Networking
20:20 – 21:20 Sezin ÇAĞLAYAN
21:20 – 21:25 Aile Fotoğrafı ve Kapanış

KONUŞMACILARIN BİYOGRAFİLERİ:

Ömer Emre KAYA

1979 yılında Ankara’da doğdu. Yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi’nden “İşletme” dalında lisans “Yönetim/Organizasyon” dalında yüksek lisans dereceleri alarak tamamladı ve “İşletmelerde Planlama ve İş Planı” konulu bir bitirme tezi hazırladı. Üniversite dönemi boyunca yarı zamanlı olarak hizmet sektöründe kongre organizasyonu alanında çalıştı ve aynı zamanda uluslararası bir öğrenci organizasyonu olan AIESEC Ankara Şubesinde gönüllü faaliyetlerde bulundu.

2002-2015 yılları arasında “Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi”, “ABB Enerji”, “U.S. Land Title LLC”, “British Council” gibi kurumlarda eğitim, danışmanlık, bilişim, proje yönetimi ve dış kaynak kullanımı alanlarında koordinatör, eğitmen ve danışman olarak görev yaptı. Dünya Bankası, KOSGEB, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve özel sektör kuruluşları tarafından fonlanan pek çok projede teklif hazırlama ve proje içeriğinin uygulanması ile ilgili çalıştı.

“İş Planı Hazırlama”, “Fizibilite”, “Girişimcilik ve İş Kurma Süreçleri”, “Proje Yönetimi”, “Pazarlama Planlaması”, “Bireysel Vizyon Gelişimi” eğitimleri verdi. “İş Planlaması”, “Stratejik Yönetim ve Planlama”, “Pazarlama Planlaması”, “Re-Organizasyon” ve “Süreç Yönetimi ve İyileştirme” alanlarında danışmanlık faaliyetleri yürüttü.

2016 yılında “İzgören Akademi” ve “Danışmanlık Proje Yöneticisi”, “Danışman” olarak görev yapmaya başladı.

Sezin ÇAĞLAYAN

İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Çankaya Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği alanında lisans eğitimi aldı. Üniversite son sınıf eğitim yılı itirabiyle 4 yıl süreyle farklı yaş grubundaki öğrencilere İngilizce ve Matematik dersleri verdi.

2005-2007 yılları arasında Aygersan Otomotiv şirketinde pazarlama faaliyetlerinde destek sağladı. 2007 yılında İşletme alanında diploma eğitimi almak üzer Londra’ya yerleşti. Eğitimini tamamladıktan sonra Shane Global Dil Okulları’nda 2 yıl boyunca Pazarlama bölümünde çalıştı. Eş zamanlı olarak, kurduğu turizm şirketinde, kişilere ve gruplara özel günlük geziler, kültürel eğitim turları organize etti. 2010 yılında Türkiye’ye döndükten sonra çalışmalarına eğitim sektöründe British Education Bureau ile devam etti. 2012 yılı ile Koç Holding’in maden firması Demir Export’un satış bölümünde çalılmaya başladı ve 5 yıl boyunca ürünlerin dünya Pazar araştırması, alternatif kullanım alanlarının araştırılması gibi pazarlama süreçlerinde yer aldı. Ağustos 2016 tarihiyle Demir Export İnsan Kaynakları departmanında Kurumsal İletişim Uzmanı olarak şirket tanıtımına yönelik kurumsal faaliyetler yürütmekte, şirket içi eğitimler vermektedir.

2015 yılı ile başladığı “NLP Practitioner”, “Profesyonel Koçluk”, “Eğitmen Uzmanlık Programı” ve “Sosyoloji” lisans eğitimleri ile eş zamanlı olarak Bağımsız Eğitmenlik ve Profesyonel Koçluk yapmaktadır. Era Başarı, Global Vizyon, Rönesans Holding, Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Eğitim Al, iWorkbetter, Nar Gayrimerkul firma çalışanlarına NLP alanında atölyeler düzenlemiştir. Atölye içeriğini, sayısını, süresini ve uygulama sıklığını tamamen firmaların ihtiyaçlarına göre belirlemektedir. Katılımcıların ekip içi ve iç iletişim becerilerini geliştirmek, öz motivasyon sağlamak, kişilerin yaşam değerlerini belirlemesi ve bu değerlerle uyumlu hayatlar yaşamaları ile ilgili farkındalık yaratmak atölye sonunda kişilerde sağlamayı amaçladığı temek kazanımlardır.

 

KONU İÇERİĞİ ve DUYURU HABERİ:

 

“Proje Yönetimi ve Strateji”

Ömer Emre Kaya “Proje Yönetimi ve Strateji” sunumunda kısaca mevcut duruma değindikten sonra, proje yönetimde kurumları geleceğe taşıyacak olan strateji formülasyonu, gelecekte bizleri nelerin beklediği, bu gelişme ve eğilimlerin proje yönetimi dünyasını nasıl etkileyebileceği ve gelecek stratejilerinin nasıl şekillenebileceğinden bahsedecek.

 

“Proje Yönetiminde Disney Yaratıcılık Statejisi”

Sezin Çağlayan “ Proje Yönetiminde Disney Yaratacılık Stratejisi” sunumunda;
• NLP Disney Stratejisi nedir?
• Disney Yaratıcılık Statejisi nasıl kullanılır?
• Projenin Tanımlanması
• Disney Yaratıcı Strateji Pozisyonları için Çapa Oluşturulması
1. Meta Konumu
2. Hayalperest Konumu
3. Gerçekçi Konumu
4. Eleştirmen Konumu
• Süreç Uygulaması
konularından bahsedecek ve interaktif katılım ile birlikte süreç uygulamasına koçluk edecek.

 

KATEGORİ BİLGİSİ:

Strateji
Liderlik

 

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücreti 30 TL’dir.
PMI TR Chapter üyeleri ücretsiz katılabilecektir. ODTÜ TEKNOKENT çalışanlarına ücretsizdir.
PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

Katılım ücretleri için hesap bilgileri:
Hesap Sahibi: Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği İktisadi İşletmesi
Banka: Akbank Ulus Şubesi
IBAN Numarası: TR38 0004 6006 3688 8000 0594 18

 

LOKASYON BİLGİSİ:

Yer: ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Zemin Kat Konferans Salonu