17 Mayıs Salı akşamı İstanbul Avrupa Yakası’nda düzenleyeceğimiz Profesyonel Gelişim Aktivitemize davetlisiniz.

Etkinliğe kayıt olmak için lütfen tıklayınız:

KAYIT OL

 

Program:

18:50 – 19:00  Kayıt / Networking

19:00 – 19:05  PMI Türkiye’den Haberler

19:05 – 19:50  Sn. HALUK DİRESKENELİ

“Enerji  Politikaları ve Termik Santral Tasarımları”

19:50 – 20:10 Networking Arası / Çay – Kahve Molası

20:10 – 20:55  Sn. DR. HUZUR KESKİN

“Enerji Projelerinin Finansmanı”

20:55 – 21:00 Kapanış

Etkinlik Detayları:

Enerji  Politikaları ve Termik Santral Tasarımları

Mevcut ve gelecekte yapılması planlanan santral yatırımları değerlendirilecek, termik ve yenilenebilir enerji santralleri potansiyeli, doğalgaz ve mevcut yerli linyit kömürle, yerli teknoloji kullanarak en verimli, en iyi, en ucuz nasıl yakılabileceği, mevcut yakma sistemlerin tanıtımı, olası yeni teknolojilerin uygulanabilirliği, temel tasarım yazılımları, işletme sorunları açıklanacaktır.

Enerji Projelerinin Finansmanı

Dünyada, özellikle gelişmekte olan ekonomilerde ve Türkiye’de enerji sektörü son yıllarda yerli ve yabancı yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği sektörlerin başında geliyor. Özellikle ülkemizde yenilenebilir enerji yatırım projelerinin öne çıkmasıyla “proje finansmanı” önem kazanmıştır. Enerji yatırımlarında doğru finansman yapısının oluşturulması, sermaye desteğinin temini ve tüm yatırım sürecinin finansal yönetiminin nasıl olabileceği konuları anlatılacaktır.

HALUK DİRESKENELİ

Haluk Direskeneli, ODTÜ Makina Mühendisliği 1973 mezunu olup, mezuniyetinden itibaren, kamu, özel sektör ve ABD – Türk yabancı ortaklıklarda (B&W, CSWI, AEP, Entergy) ağırlıklı olarak termik santral temel/ detay tasarım, imalat, pazarlama, teklif, satış ve proje yönetimi konularında çalışmış, bugüne kadar termik santral tasarım yazılımları konusunda yerli piyasaya, mühendislik firmalarına, yatırımcılara ve üniversitelere danışmanlık vermiştir. MMO ve ODTÜ Mezunları Derneği Enerji komisyonları üyesidir.

HUZUR KESKİN

Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi’nde “Bankacılık ve Finans” alanlarında master ve doktora derecelerini yapmıştır. Yatırım projelerinin finansmanı, sermaye piyasaları, özel ve kamu bankalarından profesyonel iş deneyimine sahip olan Dr. Keskin aynı zamanda yurtdışında profesyonel yöneticilik deneyiminin yanı sıra proje finansmanı, dış ticaret ve iş geliştirme alanlarında da faaliyetlerde bulunmuştur.

“Doğrudan Yabancı Sermaye Yatırımları ve Ekonomik Büyümeye Etkisi” konulu doktora tezi bulunan Dr. Keskin, ulusal ve uluslararası akademik pek çok çalışmasının yanında, şirket satın alma ve birleşmeleri ile kurumsal yönetim konularında, ulusal ve ulusal ararası şirketlere finansal danışmanlıklar yanında hali hazırda özel sektörde yatırımlar ve finansman alanında yöneticilik görevini de devam ettirmektedir.

Katılım ücreti 30 TL’dir.
PMI TR Chapter üyeleri ile lisans öğrencileri ücretsiz katılabilecektir.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

PDU Kategorisi: Technical

Katılım ücretleri için hesap bilgileri:

Hesap Sahibi: Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği İktisadi İşletmesi

Banka: Akbank Ulus Şubesi
IBAN Numarası: TR38 0004 6006 3688 8000 0594 18
Yer: Microsoft Ankara Ofisi