1969 yılında kurulan Project Management Institute (PMI), 50. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında profesyonel proje yöneticilerinin dünyadaki sosyal iyiliği artırma ve bu motive edici değişimin farkına varma tutkusuna dokunmak için harekete geçti. Bu kapsamda, Birleşmiş Milletler tarafından daha sürdürülebilir ve iyi bir gelecek maksadıyla belirlenen 17 Sürdürülebilir Kalkınma hedefine ulaşmak için dünyanın dört bir yanında projeler yapılmaya başlandı. Temmuz başı itibariyle 2019 sonu hedefi olan 50.000 saatlik gönüllülük çalışması hedefi neredeyse ikiye katlanarak 100.000’e yaklaştı. Yıl sonunda bu çalışmaların 200.000 saati bulması bekleniyor.

PMI üyeleri, gönüllüleri, çalışanları, uzman proje yöneticileri ve her türlü kurum ve organizasyonda yer alan kişilerin hiçbir karşılık beklemeksizin destek ve katılımı ile insan hakları, çevre, kaliteli eğitim, ekonomi, sağlık, açlık, eşitlik ve barış gibi temel kategorilerde daha iyi bir gelecek inşasına katkıda bulunmak istiyoruz.

Bunun için PMI TR İzmir Gönüllüleri olarak İzmir’in Ödemiş ilçesi Çaylı Ortaokulu’nda bir kitaplık çalışmasını başlattık. Üye ve gönüllülerimizden toplayacağımız kitapları ve kırtasiye malzemelerini yaptıracağımız kitaplıkla birlikte öğrencilerimize bağışlayacağız.

Desteklerinizle gerçekleştireceğimiz bu projemiz ile çocuklarımızı mutlu edecek ve daha iyi bir gelecek hedefine katkı koyacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ve benzer işbirliklerini Proje Yönetimi farkındalığının artırılması adına önümüzdeki yıllarda da sürdürebilmeyi arzu ediyoruz.

Saygılarımızla

PMI Türkiye Chapter İzmir Koordinasyon Direktörü
Volkan ABUR
+90 533 748 57 70

Referans Kaynaklar:

https://www.pmi.org/anniversary/global-celebration-of-service
https://www.un.org/sustainabledevelopment/sustainable-development-goals/
https://www.pmi.org.tr

İHTİYAÇLAR

 1. Kitaplık (genişlik: 480 cm; derinlik: standart; yükseklik: 210 cm)
 2. İlkokul ve ortaokul seviyesindeki her türlü hikaye, roman vb. okuma kitabı ile kaynak ders kitabı
 3. Dersliklerde ve atölyede kullanılacak malzemeler (minimum adetler)
  • 120 adet fon karton
  • 120 adet pritt stick yapıştırıcı
  • 50 adet mukavva
  • 5 adet makas
  • 5 adet sıcak silikon tabancası (küçük boy) ve bir paket silikon (ince)
  • 30 paket dondurma çubuğu
  • 10-15 adet şeffaf koli bandı
  • Bir kaç paket kuru kalem ve pastel boya seti
  • Renkli sprey boyalar
 4. Laptop

Gönderileriniz İçin Önemli Not:

Köye teslimat yapabilen tek kargo “PTT Kargo” olup, gönderinizin köy okulu için kitap kampanyası dahilinde olduğunu belirttiğinizde 1 kg için 3 TL; 1-30 kg için %50 indirim; 30 kg üzeri için %30 indirim uygulanmaktadır.

“Nilüfer Ayaydın” adına aşağıdaki adrese gönderim yapılacaktır:

Çaylı Mah. Medeniyet Cad. Çaylı Ortaokulu
Ödemiş/ İZMİR