FİNANS EKİBİ ÜYESİ – SELVA RÜVEYDA AYDIN

@

Selva Rüveyda Aydın, 1997 yılında Ankara’da doğmuştur. 2016 yılında eğitim görmeye başladığı Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden ve aynı zamanda 2018 yılında çift anadal programı kapsamında başladığı Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2021 yılında her iki lisans eğitiminden de onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi zorunlu stajlarını TÜBİTAK YTE, ASELSAN ve TÜRKSAT gibi kurumsal firmalarda yapmıştır. 

Lisans eğitimi boyunca öğrenci kulüplerinde yönetim kurulunda yer almış ve 2017 Erciyes Mühendislik Zirvesi’nde İnsan Kaynakları biriminde ve 2018 Erciyes Mühendislik Zirvesi’nde ise Finans ve Sponsorluk biriminde görev almıştır.  

Şu anda İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Mühendislik Yönetimi yüksek lisans öğrencisidir. 

Kariyerine 2022 yılında, Türkiye Sigorta A.Ş’de Yönetişim ve Süreç Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. 2022 yılı itibariyle PMI Türkiye’de gönüllü olarak yer almaktadır. Şu anda 2022 Proje Yönetim Zirvesi’nde finans birimi ekip üyesi ve bilet operasyonları yöneticisi olarak görev almaktadır.