Gönüllülük (9)

PMI TR gönüllülüğü özelde proje yönetimi profesyonellerinden ve proje yönetimine gönül verenlerden oluşan büyük bir ailenin bir parçası olmaktır.

PMI Türkiye Chapter’ının yürüttüğü tüm faaliyetler ve projeler gönüllülük esaslı olup, gönüllü olarak yer alabileceğiniz işler haftada birkaç saatlik katılımın yeterli olabileceği projelerden özel bir projenin yönetimine kadar çeşitlilik göstermektedir.

Category: Gönüllülük

Gönüllülük ile ilgili her türlü sorunuz için volunteer@pmi.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PMI TR gönüllü ilanları https://vrms.pmi.org/ sayfasında yayınlanmakta olup ilanlara başvuru yapabilmek için öncelikle ücretsiz hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Category: Gönüllülük

Gönüllü olarak çalışmanız durumunda elde edeceğiniz kazanımların bir kısmı şöyle sıralanabilir:

  • Her şeyden önce liderlik becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir çevre içerisinde yer almak,
  • İş çevrenizin genişlemesi,
  • Kar amacı gütmeyen bir kuruluşta işlerin nasıl yürüdüğü hakkında bilgi sahibi olma,
  • Profesyonel deneyim ve gelişim,
  • PMP sertifikasının devamlılığı için PDU kazanma.
Category: Gönüllülük

Chapter bünyesinde yürütülen faaliyetlerin bir kısmı aşağıda yer almakta olup, hayata geçirilebilecek projeler gönüllülerimizin hayal gücü ile sınırlıdır.

Kurumsal Üyelik Gönüllü proje ekibimiz büyük kurumları ziyaret ederek PMI ve PMI Türkiye Chapter’ı tanıtıyor, proje yönetimini anlatıyor, çalışanlarının üye olması ile ne gibi faydalar kazanacaklarının farkındalığını oluşturmaya çalışıyorlar.

CAPM Sertifikası Eğitimleri PMI’nın verdiği sertifikalardan biri olan CAPM sertifikasının eğitimlerini öğrencilerin çalışma hayatlarına daha hazır olarak başlamalarını sağlamak için ücretsiz olarak veriyoruz. Bu eğitimlerin hem içeriğini hazırlayan hem de eğitimlerini veren gönüllü bir proje ekibimiz var.

 PM Summit İstanbul-Ankara Yılda bir kez İstanbul ve Ankara’da düzenlenen uluslararası katılımlı Summitlerin organizasyonunu yapan, konuşmacıları, programı, program içeriğini oluşturan gönüllü Proje ekibimiz bulunmaktadır.

 Proje Yönetim Dünyası Dergimiz Her yıl belirli periyotlar ile dergi yayınlıyoruz. Dergi tamamen gönüllülerimizin desteği ile hazırlanmaktadır. Derginin içeriğinin hazırlanması, röportaj yapılması gibi işler için gönüllülerimiz destek olmaktadır.

Sosyal Medya Sosyal medyada düzenli olarak paylaşımlar yapan bir gönüllü ekibimiz bulunmaktadır (Twitter, Facebook, Linkedin).

 Profesyonel Gelişim Aktiviteleri Her ay İstanbul’da 2, Ankara’da 1 ve İzmir’de farklı periyotlar ile gerçekleştirilen etkinlikleri organize eden, konuşmacı ayarlayan bir gönüllü ekibimiz var. Etkinlikleri pmi.org.tr web sayfamızdan takip edebilirsiniz.

PMI Educational Foundation (PMIEF) PMI Türkiye bünyesinde ilkokul öğretmenlerine eğitim verilerek verilen bilgilerin öğrencilere aktarılmasının beklendiği, çeşitli Okullarda programı yürüten gönüllü bir proje ekibimiz bulunmaktadır.

Yılın En İyi Projesi Yılın en iyi projesi ödülünü koordine etmek ve şartlarını belirlemek için çalışan bir gönüllü proje ekibimiz bulunmaktadır.

Gönüllülerin Yönetimi Gönüllülük taleplerini yöneten ve ayrıca Üniversitelere ziyaretlerde bulunarak proje yönetimi, PMI ve PMI TR’nin çalışmalarının tanıtımını yapan bir ekibimiz bulunmaktadır.

Mentörlük Üniversite öğrencilerine mentörlük yapan gönüllü proje ekibimiz bulunmaktadır.

Bilgi Teknolojileri Ekibi Web sayfası ve Chapter içi iletişimi koordine eden bir BT gönüllü ekibimiz bulunmaktadır.

Category: Gönüllülük

Evet. Yaptığınız gönüllü çalışmalar karşılığında PDU kazanabilirsiniz.

Yaptığınız gönüllü çalışmalar karşılığında PDU’larınızı kendiniz beyan edip PMI Global’e başvurabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol çok kolay:

PMI Üyelik hesabınızda – Report PDUs – Volunteer altındaki Volunteer Information formunu doldurup PDU talebinizi PMI’a iletebilirsiniz.

PMI, talebinizi inceleyecek ve yapmış olduğunuz gönüllülük çalışması karşılığında alabileceğiniz PDU sayısı hususunda sizi bilgilendirecektir. PMI beyan esaslı çalışan bir kurum olmakla birlikte PDU taleplerini büyük bir titizlikle incelemekte ve suistimale yer vermemek adına gönüllülük çalışmanızdan kazanabileceğiniz PDU sayısını sınırlandırabilmektedir.

Genel anlamda, 3 yıllık bir dönemde, PMI’ın yeni Continuing Certification Requirements (CCR) programına göre Gönüllü faaliyetlerinden kazanılabilecek azami PDU sayısı 25 olarak belirlenmiştir.

Fiziksel anlamda başta İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerimizde katılabilirsiniz. Zaman zaman diğer illerimizde de etkinlikler düzenlemekteyiz. Ancak, hangi şehirde olursanız olun, bulunduğunuz şehirde PMI Türkiye etkinliklerinin düzenlenmesi için öncülük edebilirsiniz.

Category: Gönüllülük

Elbette. Hemen hemen tüm projelerimizde kendinize uygun uzaktan katılım ve katkı sağlayabileceğiniz bir rol bulabilirsiniz. Siz yeter ki gönülden isteyin.

Category: Gönüllülük

Load More