Kurumsal Üyelik (4)

Kurumsal üyelik, PMI Türkiye Chapter bünyesinde 2016 yılı itibariyle başlatılmış olan bir programdır. Program, Chapter ile kurumlar arasındaki işbirliği çalışmaları kapsamında, karşılıklı faydaların arttırılması ve işbirliğinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla işletime alınmıştır.

En az on çalışanı için PMI ve PMI Türkiye Chapter üyelik ücretini karşılayan Kurumlar, talep etmeleri halinde PMI Türkiye Chapter kurumsal üyesi olarak Chapter tarafından sağlanan desteklere erişebilirler.

Kurumsal üyemiz olmak veya daha ayrıntılı bilgi almak üzere, aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz:

Telefon: 0 (212) 281 37 52

E-posta: membership@pmi.org.tr

Web: http://www.pmi.org.tr/

Bu program ile amacımız kurumlarımızın çalışanlarının PMI ve PMI Türkiye Chapter üyeliklerini desteklemesini sağlamak ve üyeliğin getireceği avantaj ve sağlayacağı değerler ile çalışanların yetkinliklerinin artması; kurumların da daha yetkin çalışanların katacağı değerlerle daha başarılı projelere imza atmalarını sağlamaktır.

Bu programla taraflar arası karşılıklı kazanımlar açısından izlenen temel yaklaşımlar şöyle sıralanabilir:

 • Farkındalık: Kurumsal üyelik modeli ile amaçlanan önemli faydalardan biri, ülkemizde proje yönetiminin önemini vurgulamak, organizasyonların ve ülkemizin kısıtlı kaynaklarının etkin kullanımına olumlu etkisine yönelik farkındalığı arttırmaktır. PMI Türkiye bu amaçla, Kurumsal Üyeleri ile yakın işbirliği içinde çalışmalarını yürütür.
 • Görünürlük: PMI Türkiye tarafından yayınlanan Proje Yönetim Dünyası dergisi, web sitesi ve etkinliklere ait görsel medya gibi çeşitli platformlarda Kurumsal üyelerimiz vurgulanır.
 • Eğitim: PMI Türkiye tarafından, talep edilmesi halinde üye kuruma eğitimler verilir. PMI Türkiye çalışmalarının tanıtıldığı ve PMBOK içeriğinin açıklandığı bu eğitimler, kurumsal üyelik kapsamında ücretsiz olarak sağlanır.
 • Mentorluk: PMI Türkiye yıllık planlaması doğrultusunda üye kuruma mentorluk hizmeti sağlanır. Bu hizmet kapsamında üye kurumda proje yönetimi çalışmalarının yürütülmesi, proje yönetim ofisi kurulumu ve PMI sertifikasyonuna hazırlık çalışmalarında, PMI Türkiye tarafından mentorluk desteği sağlanmaktadır.
 • PMI Meslek Ödülleri: PMI Professional Awards, PMI tarafından her yıl, proje yönetimi mesleğine yapılan katkıları onurlandırmak üzere verilen ödüllerdir. Ödüller; projeler, ürünler, akademik yayınlar ve benzer mesleki çalışmalar için kişiler ve kurumlar özelinde verilir. PMI Türkiye tarafından kurumsal üyeler için, talep edilmesi durumunda bu ödüllere başvuru sürecinde destek sağlanır.
 • Esneklik: Her kurumun proje yönetimi kapsamında farklı ihtiyaç ve beklentilerine PMI Türkiye elindeki küresel imkanlarla destek olmaktadır. Dünyadaki hemen hemen her ülkeye ulaşabilen proje yönetimi ağı ile özellikle küresel ölçekte çalışan kurumlarımıza değer katabilecek imkanlar sunabilmektedir.

Üyelik (11)

PMI Global üyelik seçenekleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:


https://www.pmi.org/membership/types


Temelde 3 tip PMI Global üyeliği mevcuttur. Bireysel üyelik, öğrenci üyeliği ve emekli üyelik.

 • Bireysel Üyelik: İlk üyelik bedeli 129$ + 10$ (başvuru ücreti). 10$’lık başvuru ücreti bir kereye mahsus alınmaktadır. Takip eden yıllar için üyelik yenileme bedeli 129$’dır.
 • Öğrenci Üyeliği: Tam zamanlı öğrenciler için tasarlanmış bir üyelik modelidir. İlk üyelik bedeli 32$’dır. Takip eden yıllarda üyelik yenileme ücreti yine 32$’dır.
 • Emekli Üyeliği: Son 5 yılda aktif olarak PMI üyeliğiniz devam ettiyse ve aktif çalışma hayatından emekli olduysanız, artık PMI üyeliğinizi Emekli üyeliğe çevirebilirsiniz. Emekli üyeler için üyelik yenileme ücreti yıllık 65$’dır.

 


Bunun dışında PMI’ın kurumlar, şirketler ve üniversiteler için Grup Üyelik planları mevcuttur. Grup üyelikleri 15 kişi ve üzeri için geçerli olmaktadır .Grup planları için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz:

https://www.pmi.org/membership/types/group-billing

Ayrıca, kütüphaneler ve benzeri enstitüler PMI’ın periyodik yayınlarına üye, yani abone olabilmektedirler. PMI’ın periyodik yayınları PM Network, PMI Today, ve Project Management Journal’dur. Periyodik yayın aboneliği ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://www.pmi.org/membership/types/library-subscription

Category: Üyelik

PMI Türkiye üyeliği için önce PMI Global üyesi olmanız gerekmektedir. PMI üyeliğini takiben PMI Türkiye üyesi olabiliyorsunuz. PMI TR üyeliğinin yıllık ücreti Bireysel üyeler için 15$, Öğrenci üyeler için ise 10$’dır.

https://www.pmi.org/membership/chapters/europe-middle-east-africa/turkey/turkey-chapter.

bağlantısı altındaki “Join Chapter” butonunu tıkalyıp yönergeleri takip ederek PMI TR üyesi olabilirsiniz. Ayrıca, mevcut PMI üyeliğiniz varsa “PMI Store”dan PMI TR üyeliği satın alabilirsiniz:

http://marketplace.pmi.org/Pages/ProductDetail.aspx?GMProduct=00100110700

Category: Üyelik

PMI üyeliğinin proje yönetim profesyonellerine sağladığı avantajlar şunlardır:

 1. Geniş bir bilgi dağarcığı (Knowledge): PMI üyeleri;
 • PMI’ın PMBOK gibi tüm standartlarına, el kitaplarına, vb. dokümanlara dijital olarak ücretsiz sahip olabilmektedir,
 • ProjectManagement.com üzerinden özelleştirebilir şablonlara ve araçlara ulaşabilirler,
 • Ücretsiz webinar’lere erişebilirler,
 • PMI’ın süreli yayınlarına (PM Network, PMI Today, Project Management Journal) ulaşabilirler.

2.  Kariyer ve profesyonel gelişim olanakları: PMI üyeleri;

 

 • PMI’ın kariyer sitesi üzerinden http://careerhq.pmi.org/ kariyer olanaklarından faydalanabilirler,
 • PMI’ın dünyanın bir çok ülkesinde ve şehrinde düzenlediği etkinliklere üyelere özel indirimlerle katılabilirler,
 • PMI web sitesinden Online Derslere ve SeminarsWorld altındaki semirnerlere üyelere özel avantajlı fiyatlarla katılabilirler,
 • ProjectManagement.com üzerinden ve ücretsiz webinerleri seyrederek ücretsiz bir şekilde PDU kazanma avantajlarına sahiptirler.

3. PMI Üyeleri Global Topluluğun bir parçasıdırlar.

4. PMI Store’da satılan tüm kitaplara ve ürünlere üyelere özel indirimlerle sahip olabilirler,

5. Online eğitimlerden, PMI sertifikasyon sınavlarından indirimli yararlanabilirler.

 

Üyelik avantajları ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://www.pmi.org/membership/benefits

Category: Üyelik

PMI TR, Türkiye’de proje yönetimi mesleğinin gelişimine katkıda bulunmak ve bu çalışmaları üyelerinin desteği ve katılımıyla daha ileriye götürmeyi hedeflemektedir.

Chapter üyeleri, PMI Üyeliği avantajları yanında burda verilenlerle sınırlı olmamakla beraber temelde aşağıdaki faydaları sağlayacaktır.

 • Kariyer, Bilgi, Yeni Bağlantılar: PMI TR üyesi olarak karşılıklı öğrenme fırsatlarını keşfederek, profesyonel sahada becerilerinizi, bilginizi ve mesleğinizi geliştirme imkânı bulacak, işbirliği fırsatlarını arttırabileceksiniz. Chapter aktivitelerinde yeni bağlantılar ve arkadaşlıklar kurabileceksiniz,
 • PDU Kazanma: Sektörden, PMI TR Chapter çalışmalarından ve aylık olarak düzenlenen farklı temalardaki etkinliklerden haberdar olabilecek, proje yöneticisi olarak etkinliğinizi arttırabilecek ve PDU kazanabileceksiniz,
 • Gönüllü faaliyetlerinde bulunmak: PMI TR, faaliyetlerini sadece üyelerine sağladığı gönüllülük fırsatları ile yürütmektedir,
 • Yönetim Kurulu Seçimlerinde oy kullanın: İki yılda bir yapılan yönetim kurulu seçimlerinde oy kullanabilecek ve aday olabileceksiniz,
 • Özel üye indirimlerinden faydalanın: Seminer, Çalışma Grupları ve Mesleki Gelişim Aktivitelerine indirimli fırsatlarla katılabileceksiniz,
 • PMI R.E.P. (Registered Education Provider) tarafından verilen eğitimlerden indirimli faydalanın.

 

Category: Üyelik

Evet.

Category: Üyelik

PMI‘ın öğrenci üyeliği tanımında “Full-time student” yani “Tam zamanlı öğrenci” ibaresi yer almaktadır. Yüksek lisans öğrencisi iseniz PMI’ın tam zamanlı öğrenci tanımının sizin için uygun olduğu söylenemez. Yüksek lisansın yanısıra bir işte de çalışıyorsanız, öğrenci üyelik yerine sizin için uygun olan model bireysel üyelik olacaktır.

PMI, kişilerin beyan etmiş olduğu tüm bilgilerin doğru olduğunu kabul eden bir kuruluştur. Sürece başvururken kabul ettiğiniz etik kuralların işletilmesi konusunda son derece hassastır.

PMI Audit sürecine kalırsanız ya da bir şikayet durumunda belgeniz geçersiz sayılır ise başvurunuz kabul edilmeyebilir. PMI doğru bilgi beyan etmediğinizi düşünür ise de ilişiğinizi kesip başvurularınızı kabul etmeyebilir.

 

Category: Üyelik

Evet. Bir şirket veya krurumdan en az 15 kişinin PMI’a ve PMI’ın bir Chapter’ına üye olması koşuluyla Grup Üyeliği avantajlarından yararlanılabilir.

Bu konuda detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir

https://www.pmi.org/membership/types/group-billing

ve groupbilling@pmi.org mail adresinden bilgi alabilirsiniz. Grup üyeliklerinde sadece fiyat avantajı sağlamakla kalmaz aynı zamanda üyelikle ilgili üyelik başvurusu ile ilgili dokümantasyon işlemlerinizi de en aza indirgemiş olursunuz.

Category: Üyelik

Kurumsal üyelik, PMI Türkiye Chapter bünyesinde 2016 yılı itibariyle başlatılmış olan bir programdır. Program, Chapter ile kurumlar arasındaki işbirliği çalışmaları kapsamında, karşılıklı faydaların arttırılması ve işbirliğinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla işletime alınmıştır.

En az on çalışanı için PMI ve PMI Türkiye Chapter üyelik ücretini karşılayan Kurumlar, talep etmeleri halinde PMI Türkiye Chapter kurumsal üyesi olarak Chapter tarafından sağlanan desteklere erişebilirler.

Kurumsal üyemiz olmak veya daha ayrıntılı bilgi almak üzere, aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz:

Telefon: 0 (212) 281 37 52

E-posta: membership@pmi.org.tr

Web: http://www.pmi.org.tr/

Bu program ile amacımız kurumlarımızın çalışanlarının PMI ve PMI Türkiye Chapter üyeliklerini desteklemesini sağlamak ve üyeliğin getireceği avantaj ve sağlayacağı değerler ile çalışanların yetkinliklerinin artması; kurumların da daha yetkin çalışanların katacağı değerlerle daha başarılı projelere imza atmalarını sağlamaktır.

Bu programla taraflar arası karşılıklı kazanımlar açısından izlenen temel yaklaşımlar şöyle sıralanabilir:

 • Farkındalık: Kurumsal üyelik modeli ile amaçlanan önemli faydalardan biri, ülkemizde proje yönetiminin önemini vurgulamak, organizasyonların ve ülkemizin kısıtlı kaynaklarının etkin kullanımına olumlu etkisine yönelik farkındalığı arttırmaktır. PMI Türkiye bu amaçla, Kurumsal Üyeleri ile yakın işbirliği içinde çalışmalarını yürütür.
 • Görünürlük: PMI Türkiye tarafından yayınlanan Proje Yönetim Dünyası dergisi, web sitesi ve etkinliklere ait görsel medya gibi çeşitli platformlarda Kurumsal üyelerimiz vurgulanır.
 • Eğitim: PMI Türkiye tarafından, talep edilmesi halinde üye kuruma eğitimler verilir. PMI Türkiye çalışmalarının tanıtıldığı ve PMBOK içeriğinin açıklandığı bu eğitimler, kurumsal üyelik kapsamında ücretsiz olarak sağlanır.
 • Mentorluk: PMI Türkiye yıllık planlaması doğrultusunda üye kuruma mentorluk hizmeti sağlanır. Bu hizmet kapsamında üye kurumda proje yönetimi çalışmalarının yürütülmesi, proje yönetim ofisi kurulumu ve PMI sertifikasyonuna hazırlık çalışmalarında, PMI Türkiye tarafından mentorluk desteği sağlanmaktadır.
 • PMI Meslek Ödülleri: PMI Professional Awards, PMI tarafından her yıl, proje yönetimi mesleğine yapılan katkıları onurlandırmak üzere verilen ödüllerdir. Ödüller; projeler, ürünler, akademik yayınlar ve benzer mesleki çalışmalar için kişiler ve kurumlar özelinde verilir. PMI Türkiye tarafından kurumsal üyeler için, talep edilmesi durumunda bu ödüllere başvuru sürecinde destek sağlanır.
 • Esneklik: Her kurumun proje yönetimi kapsamında farklı ihtiyaç ve beklentilerine PMI Türkiye elindeki küresel imkanlarla destek olmaktadır. Dünyadaki hemen hemen her ülkeye ulaşabilen proje yönetimi ağı ile özellikle küresel ölçekte çalışan kurumlarımıza değer katabilecek imkanlar sunabilmektedir.

Load More