http://www.koksalgurkan.com

Köksal Gürkan Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Fizik Öğretmenliği ve İşletme bölümünü de bitirmiştir.

Profesyonel iş hayatına MNG Bank İnsan Kaynakları bölümünde başlamış, ardından IT sektörüne geçiş yapmıştır. Satışla başlayan IT çalışmalarına ERP danışmanlığı ve Proje Yönetimiyle devam etmiştir.

2015 yılında PMP (Project Management Professional) sertifikasını almış, hemen ardından PMI Türkiye’ye gönüllü olarak katılmıştır. Gönüllü olarak Profesyonel Gelişim Asistan Direktörü, Yaygınlaştırma Direktörü, PM Summit İstanbul 2016 Program Lideri, PM Summit İstanbul 2017 Ekip Mentoru görevlerini yapmış olup halen PMO Direktörü ve PM Summit İstanbul Ekibi Mentoru olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca PMI Educational Foundation Kolaylaştırıcısı/Eğitmeni olarak PMI EF faaliyetlerine desteğini sürdürmektedir.

2016 yılında TÜBİTAK organizasyonuyla verilen resmi eğitim ve sertifikayla Mentor olarak İş Geliştirme alanında TÜBİTAK Mentor havuzuna dâhil olmuştur. Start-up, KOBİ, gelişim ihtiyacı hisseden şirketler, projeler ve daha bir çok alan için mentorluk desteği vermektedir.

2016 yılında ICF onaylı koçluk sertifikasını alarak Profesyonel Koçluk yapmaya başlamıştır. Bireysel Koçluk, Kişisel Gelişim Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Proje/Agile Koçluğu, Scrum Koçluğu gibi farklı alanlarda koçluk desteği vermektedir.

Eğitmen olarak farklı konularda eğitimler vermektedir.

Evli ve bir kız çocuk babası olan Köksal Gürkan, sürekli gelişime inanmakta olup hayat boyu öğrenme felsefesi ile yaşamaktadır. Hobi olarak perküsyon (vurmalı çalgılar) ve akvaryum balığı yetiştirmekle ilgilenmektedir.