Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra 2007 yılında Ray Sigorta’da Bilgi İşlem Uzmanı olarak kariyerine başladı. Çalışma hayatı ile birlikte Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimine devam etti. Lisans son sınıftayken başladığı Yeditepe Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans programından 2011 yılında, lisans programından ise 2010 yılında mezun oldu.

9 yıldır finans sektörünün sigortacılık ve bankacılık kollarında IT’nin birçok alanında Yazılım Uzmanlığı, Kıdemli Analistlik ve Proje Yöneticiliği pozisyonlarında bulunmuştur.

AXA Sigorta’da Proje Yönetimi, Entegrasyon ve Yurtdışı İş Geliştirme bölümünde kariyerine Proje Yöneticisi olarak devam etmektedir.

2014 yılında PMI Türkiye’de gönüllü olarak çalışmaya başlamıştır. 2017 yılı itibariyle görevine Markalaştırma ve Yaygınlaştırma Ekibi’nde Halkla İşler Direktörü olarak devam etmektedir. 2015 yılından beri Project Management Professional (PMP®) sertifikası sahibidir.

Sosyal yaşamında da oldukça aktif olan Nurcan Erdoğdu seyahat etmekten, yeni şeyler öğrenmekten,  sporun birçok dalıyla ve kişisel gelişim konularıyla ilgilenmekten çok hoşlanır. Tiyatroyu hayatının bir parçası haline getiren Nurcan Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimine devam etmektedir.