Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nde alıp üzerine Marmara Üniversitesi’ nde Uluslararası İşletmecilik alanında yüksek lisans eğitimi olarak devam etti. Sonrasında İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Burada haberleşme ağırlıklı aldığı derslerin ardından şu anda Kablosuz Haberleşme alanındaki tezine halen devam etmekte.

2007 yılında Türk Telekom’da sahadan başlayıp genel müdürlük projelerine kadar birçok farklı birimde çalışma imkanı buldu. 2,5 yıla yakın bir süre AssisTT de sistem yöneticisi olarak çalıştı. 2 yıl süren Network ve Erişim cihazları Proje Geliştirme Uzmanı görevinden sonra 2011 yılında Proje Yönetimi Ofisinde (PMO) Proje Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Şirketin Churn – Müşteri Elde Tutma, Vaktinde Nakil, Siebel-CRM Sistem Geliştirmeleri, Çağrı Merkezi Geliştirmeleri gibi önemli projelerini yönetti. 2013 yılı Ocak ayında Kurumsal Müşteri Veri Kalitesi Ekibinin liderliğini yaparak hem teknik hem de CRM ağırlıklı bir çok projeyi hayata geçirdi. Eylül 2014’den bu yana çalıştığı Intertech A.Ş. de sırasıyla Inter-KEP, Ziraat Katılım ve şu anda da devam eden Bank Audi Projelerinin yöneticiliği yapmakta.

Tüm bu işlerinin yanısıra kendini Proje Yönetimi alanında geliştirmek isteyen çalışanlara Türk Telekom Akademi ve şu an çalışmakta olduğu Intertech bünyesinde “Proje Yönetimi” eğitimlerinedevam etmekte. Ayrıca bir çok kişiye “Proje Yönetimi” ve “PMP Sınavı ve Hazırlık” Süreciyle ilgili mentorluk ve danışmanlık desteği verdi. Sürekli güncel tutmaya çalıştığı www.omurbenek.com isimli bloğunda Proje Yönetimi, Strateji, İş Geliştirme ve İK/Kişisel Gelişim alanlarında yazılar yayınlamaktadır.

2011 yılında tanıştığı PMI-TR ailesinde 2013 den itibaren gönüllü olarak yer almakta olup 2014-2016 yılları arasında Sosyal Medya Asistan Direktörlüğü görevini yürütmüş olup 2017 Ocak ayı itibari ile IT Direktörü olarak çalışmalarına tüm hızıyla devam edecektir.

http://www.omurbenek.com

http://www.projenotlari.com