Şule Amerika`da Edmonds Community College – Business Management bölümü ve Project Management, Marketing & Sales ve Supervision sertifikalarini; Türkiye`de İTÜ`de Executive MBA Master bölümünü , YTÜ`de Matematik Mühendisliği bölümünü ve İGS`de Tiyatro bölümünü başarıyla tamamlamıştır.

Şule hem Türkiye`de hem de Amerika`da iş dünyasındaki teknolojik yeni gelişmeleri takip ederek; müşteri ve marka odaklı büyüme ve değişim yönetim stratejilerini planlayan, projeleştiren, kurum içi adaptasyon sürecini etkin iletişim yönetimi ile kolaylaştıran ve sürdürülebilir bir yapı kurulmasını sağlayan başarılı yönetim ekiplerinde etkin görev almıştır ve halen devam etmektedir.

Şule Amerika`da PMI Global`le tanışmış ve proje yönetimi ekiplerinde hem kendini geliştirmiş hem de halen devam eden dostluklar kazanmıştı. PMI TR`ye gönüllü olduğu andan itibaren sosyal media kanallarının yönetiminin Türkiye`de ve Global`de daha fazla kitleye duyurulması için yeniden yapılandırılmasında, takipçi sayısını 2 katına çıkararak yeni stratejisinin oluşturulmasında ve teşvik ettiği gönüllülere sosyal medya operasyonlarını öğreterek sürdürülebilir bir yapı kurup ekip yönetiminde aktif görev almaktadır.