Tunç Yorulmaz, 1992 yilinda Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994 yılında International University of Japan’den MBA derecesi aldı. Kariyerine Japonya’nın ikinci büyük ticaret devi, Itochu şirketinde is gelistirme uzmani olarak başladı. 1996-2007 yılları arasında Accenture Tokyo ofisinde yönetici olarak çalıştı. Sirketin Londra ofisinde Şirket Ortağı ve Kıdemli Müdür olarak Avrupa’da cok sayida telekom ve teknoloji musterilerine hizmet verdi. 2007 yılında Türk Telekom’daki özelleştirme sonrasında sirketin Strateji ve İş Geliştirme Başkanlığını üstlendi. 2010 yılında Ericsson’a Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölge Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı ve 23 ülkede kurumsal dönüşüm programının liderliğini basari ile yerine getirdi. Yorulmaz, su an Ericsson’un dunyadaki en buyuk musterisi olan Verizon icin Teknoloj’den Sorumlu Genel Mudur Yardimcisi ve Satis Yoneticisi olarak sorumluluklarini yerine getirmekte ve New York’ta yasamaktadir.

İleri düzeyde Japonca ve İngilizce bilen Tunç Yorulmaz, PMI-TR (Project Management Institute-Türkiye) kurucu üyesidir.

 

Tunc Yorulmaz graduated from the Bogazici University Electrical Engineering Department in 1992. He acquired an MBA degree from the International University of Japan in 1994 and began his career in Itochu, Japan’s second biggest trading house. Between 1996-2007 he was a manager at Accenture’s Tokyo office, and later became a Partner at Accenture’s London office. Following the privatization of Turk Telekom in 2007, Yorulmaz became its Senior Vice President in charge of Strategy and Business Development. In 2010, he joined Ericsson as the Executive Vice President – Head of Engagement Practices for the Region Middle East and North Africa, and successfully completed the transformation initiatives spanning 23 countries. Currently Yorulmaz is working for Verizon account, Ericsson’s biggest client in the world, as the Chief Technology Officer and Sales Manager in New York.

Yorulmaz is a founding member of the PMI-TR (Project Management Institute-Turkey). He speaks fluent Japanese and English.