Nurdan Özdemir

Nurdan Özdemir, ASELSAN, AYESAŞ ve Meteksan Savunma gibi Savunma Sanayii firmalarında Program ve Proje Yöneticisi, PMO Yöneticisi, Yazılım Mühendisliği Yöneticisi ve Test Mühendisi görevlerinde bulundu.
Hacettepe Elektronik Mühendisliği mezunu olan Nurdan Özdemir iş hayatına ASELSAN’da adım attı. ASELSAN’da haberleşme cihazları grubunda çalışırken ODTÜ Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı. ASELSAN’da telsiz üretim ve testleri yanı sıra ilk yerli cep telefonu üretiminde görev aldı. AYESAŞ’da yazılım süreç iyileştirme, yazılım proje yönetimi ve metrikleri konularına odaklanan Nurdan Özdemir burada CMMI bazlı yazılım süreçlerinin oluşturulmasına katkı sağladı. Aviyonik yazılım ve komuta kontrol yazılımları konularında gerçekleştirilen projelerde yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Meteksan Savunma’da proje yöneticiliği ve proje yönetim ofisi yöneticiliği görevlerini üstlendi. Meteksan Savunma’nın proje yönetim süreçlerinin ve altyapısının kurulmasına katkı sağladı. Büyük boyutta yazılım ve donanım projelerinde proje yöneticiliği yaptı. Meteksan Savunma algılayıcı sistemler grubunda program yöneticiliği görevini yürüttü. RF ve lazer tabanlı sensör sistemleri projelerinin yürütülmesi ve yeni ürün ve sistemlerin kullanıcıya sunulması amacıyla faaliyetler gerçekleştirdi.

İlgi alanlarının başında sağlıklı beslenme ve yaşam gelen Nurdan Özdemir iş yaşamında önce insan diyebilmeyi önemsemektedir.