Hadi Çolakoğlu

1973 yılında Eskişehir’de doğan Çolakoğlu, Ankara Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur. İşletme yüksek lisansını, Anadolu Üniversitesi’nde 2007 yılında tamamlamıştır. İki yıla yakın bir süre ABD’de gerekli eğitimleri alarak, Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı bünyesinde yer alan ‘F-16 Yazılım Geliştirme Merkezi’nin kurulmasında görev almıştır. Aynı merkezde değişik büyüklüklerde sistem entegrasyonu ve yazılım projelerinde çalışmıştır.

Başta Savunma Sanayi olmak üzere, 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Çolakoğlu, bu süre zarfında kıdemli yazılım mühendisi,  proje yöneticisi ve lider olarak birçok projede görev almış ve birçok ekibe liderlik yapmıştır. 6 yıldır Proje Yönetim Enstitüsü (PMI®) üyesi olup, PMI Türkiye’de 3 yıl başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. PMP sertifikası sahibidir.

Proje yönetimi ve liderlik konuları başta olmak üzere, yurt içinde ve dışında seminerler vermekte ve liderlik konuşmacısı olarak yer almaktadır. 2015 yılında yayınlanan “Projelerinizin Lideri Olun” isimli kitabının ilk baskısı kısa bir sürede tükenmiştir. Lisanslı dağcı olup, Mete ve Miray isminde iki çocuk babasıdır.