Buğu Bayazıt Yıldırım

PMI Türkiye @ ZİRVE PROJE YÖNETİCİSİ / SUMMIT PROJECT MANAGER

2002 Başkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans, 2006 O.D.T.Ü. Yazılım Yönetimi yüksek lisans diplomalarına sahiptir. Profesyonel hayatına web tabanlı yazılım geliştirerek başlamış, daha sonra proje yönetimi alanında uzmanlaşmıştır. 2011 yılında PMP, 2013 yılında PMI-RMP sertifikalarını almıştır.
2013 yılından beri PMI Türkiye’de gönüllü olarak, Proje Yönetim Dünyası Dergisi Asistan Editörlüğü, Ankara Şube Pazarlama, Sponsorluk ve Yaygınlaştırma Direktörlüğü, pozisyonlarında ve Zirve ekiplerinde görev almıştır. 2018 Ankara Zirvesi Proje Yöneticisidir.
2002-2017 yılları arasında çalışmış olduğu TÜBİTAK BİLGEM İLTAREN bünyesinde ağırlıklı olarak elektronik harp projelerinde ve süreç iyileştirme çalışmalarında görev almıştır. Çalıştığı süre boyunca, CMMI, Kalite Yönetim Sistemleri, Süreç İyileştirme ve Proje Yönetimi alanlarında çok sayıda eğitim almıştır. Çalıştığı projelerde yürüttüğü proje yönetimi görevlerinin yanı sıra, proje eğitimleri, proje yönetimi, risk yönetimi ve ilgili diğer konularda seminer ve eğitimler vermiştir. Ulusal ve uluslararası kongrelere farklı konularda konuşmacı olarak katılmıştır. 2017 yılından itibaren Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Proje Yönetimi dersini vermektedir. 2017 yılında Taylan Ulaş Evcimen ile birlikte Derin Mavi Danışmanlık’ı (www.derinmavidanismanlik.com) kurmuştur. 2017 yılı Aralık ayından itibaren STM’de proje yöneticisi olarak çalışmaktadır.
Profesyonel hayatının yanı sıra, 2006 yılında başladığı donanımlı dalışa Ankara Dalış Akademisi’nde dalış eğitmeni ve sualtı fotoğrafçısı olarak devam etmektedir. Amatör Kaptan, Kısa Mesafe Telsiz Operatörü ve İlkyardım sertifikalarına sahiptir. Evli ve bir çocuk sahibidir.

Talks