Dilek Doğan

Yönetim Danışmanlığı Profesyoneli @ Freelancer Consultant

Hakkında

Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olan Dilek Doğan, yüksek lisansını Yönetim Bilgi Sistemleri (MIS) üzerine tamamlamıştır. Kariyeri boyunca ağırlıklı olarak Bilgi Teknolojileri alanında çalışmış olan Doğan, perakende, lojistik ve üretim sektörleri ağırlıkta olmak üzere çeşitli sektörlerde ERP ve yazılım projelerinde yer almış, yurtiçi ve yurtdışı firmalarda Yazılım Mühendisi, Yazılım Müdürü, Bilgi Teknolojileri Direktörü gibi görevlerde bulunmuştur.

Proje Yönetim Profesyoneli (PMP) sertifikasına sahip olan Dilek Doğan, 2015 yılı başından beri PMI Global ve PMI Türkiye Chapter gönüllüsüdür. PMI Türkiye’de Proje Yönetim Zirvesi Program Lideri, 11. Uluslararası Proje Yönetim Günü İstanbul Proje Yöneticisi, 2016-2017 yıllarında Profesyonel Gelişim Direktörü görevlerinde bulunmuştur. 2018 yılı itibariyle Operasyonlar ve Programlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2015 yılından beri Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) bünyesinde de Proje Yönetimi, Stratejik Planlama, Süreç Yönetimi, Kapasite Verimlilik ve Optimizasyon vb. konularda gönüllü olarak danışmanlık yapmaktadır.

Başka kültürleri tanımak, yeni ve değişik tatlar deneyimlemek ve tarihin izlerini kaybetmemiş ve o dokuyu hala koruyan şehirlerde gezmek en zevk aldığı faaliyetlerdir. Bunun dışında dans etmeyi, halkoyunlarını, tiyatro/bale/opera izlemeyi, kitap okumayı ve yeni şeyler öğrenmeyi sever.

Dilek Doğan, yaklaşık 4 yıldır Yönetim Danışmanı olarak, çeşitli sektörlerdeki firmalara Proje Yönetimi, Süreç Yönetimi, Yalın 6 Sigma, İş Analizi, ERP, Yazılım vb. konularda koçluk/mentorluk/eğitim danışmanlığı vermektedir.

About

Dilek Doğan, who is an Electronics and Communication Engineer, completed her master’s degree in Management Information Systems (MIS) program.

Doğan, who has worked mainly in IT field throughout her career, has managed ERP and software projects in a variety of sectors including retail, logistics and manufacturing. She has worked for domestic and foreign companies as Software Engineer, Software Manager and Information Technology Director.

Dilek Doğan, who has Project Management Professional (PMP) certificate, has been PMI Global and PMI Turkey Chapter volunteer since the beginning of 2015. From then, she has been voluntarily involved in many other projects in PMI Turkey. Right now, she is Vice President of Operations and Programs.

She thinks that It is the most enjoyable activity to get to know other cultures, to experience new and different tastes, and to visit the cities that have not lost their traces of history and still keep the texture. Apart from that, she likes to folk and modern dance, theater / ballet / opera, and learn new things.

Dilek Doğan is currently providing consulting services to companies in Project Management, Process Management, Lean Six Sigma, ERP, Business Analysis, Software as Management Consultant. She gives coaching/mentoring,/training consultancy to companies in various sectors.

Talks