Tuğba Çanşalı

Kurucu CEO / Oyun Tasarımcısı ve Eğitim Uzmanı @ Öğrenme Tasarımları

Tuğba Çanşalı, Akdeniz Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü okuduktan sonra yüksek lisansını Amerika’da SIT Enstitüsünde ‘Uluslararası ve Karşılaştırmalı Eğitim’ alanında yaptı. Uzun
yıllardır deneyimsel öğrenme ve yaratıcı eğitim metotları alanında çalışan Tuğba Çanşalı, Avrupa Konseyi/Avrupa Akdeniz Gençlik Merkezi eğitim danışmanlığı yaptı ve bir çok uluslararası ve ulusal eğitimin koordinasyonunu ve program tasarımını yaptı. 2006 yılında RCBS/Avrupa Konseyi Avrupa Akdeniz Gençlik programı Bölgesel Kapasite Geliştirme ve Destek Programları uzmanlığını yürüttü ve Erasmus gibi bir çok Avrupa Birliği programının eğitmenliğini ve proje koordinatörlüğünü yaptı, kendisi aynı zamanda T.C. AB Bakanlığı Ulusal Ajans’ın ilk ve uzun yıllardır çalışan eğitmenlerinden birisidir. Avrupa’nın bir çok ülkesinde organize edilen Toolfair adlı metot ve oyun fuarının Romanya ve Türkiye Koordinatörüdür.

2013 yılı itibari ile Öğrenme Tasarımları adlı sosyal girişimi kurdu ve eğitimde yenilikçilik ve yaratıcılığı geliştirme vizyonuyla çalışarak, kurumların ihtiyaçlarına özel oyunlar tasarlamakta ve yaratıcı eğitim programları geliştirmekte.

Talks