Mehmet Görgülü

Programlar Grup Müdürü @ HAVELSAN

1988 yılında Deniz Harp Okulundan mezun oldu. Yaklaşık 4 yıl boyunca DzKK.lığının muhtelif muhrip ve fırkateyn gemilerinde görev yaptıktan sonra 1992 yılında NPG, Amerika’da Uygulamalı Fizik dalında yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans sonrasında 10 yıl boyunca Gölcük Tersanesi K.lığında birçok suüstü ve denizaltı gemilerinin yeni gemiinşa veya modernizasyon programlarında silah-elektronik sistemleri alanında teknik yönetici, proje/program yöneticisi olarak çalıştı. 2005-2006 yılları arasında Almanya’da denizaltı inşa irtibat subaylığı görevi ve 2006-2010 yılları arasında da DzKK.lığı Teknik Başkanlığında muhtelif teknik ve proje/program yönetim görevlerinde bulundu. Bu görevi sırasında Ufuk Üniversitesinde işletme MBA programını tamamladı.
Savunma sanayindeki 20 yılı aşkın, birçok proje ve program yönetim tecrübesinin ardından 2010 yılında HAVELSAN ailesine katıldı. HAVELSAN’da Proje Yöneticiliği, Çözüm Mühendisliği Müdürlüğü ve Program Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
Halen HAVELSAN Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığında Programlar Grup Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
İleri seviyede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca bilen Mehmet GÖRGÜLÜ evli ve 3 çocuk sahibidir.

Talks