Merve Ayyüce Kızrak

Araştırma Görevlisi @ Bahçeşehir Üniversitesi

Merve Ayyüce Kızrak; 2009 yılında Haliç Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı.

 

2011 yılında, yine Haliç Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında, İTÜ Bilişim Enstitüsü’nden de dersler alarak, yüksek lisans eğitimini tamamladı.

 

Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Programında Doktora eğitimine devam etmektedir. Türkiye’de yapay zeka çalışmalarına hız kazandırmak için gönüllü çalışmalar yürütmektedir.

 

Lisans mezuniyetinden Şubat 2019’a kadar Haliç Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinde çeşitli dersleri yürüterek ve Şubat 2019’dan bu yana da Bahçeşehir Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde akademik kariyerini sürdürmektedir.

 

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı bünyesinde ideaport yapay zeka çalışma grubunda yer almaktadır.

Ayrıca Udemy‘de “Deep Learning AZ | Python ile Derin Öğrenme” kursu ile derin öğrenme eğitmenliğine devam etmektedir.

 

 

Merve Ayyüce Kızrak; In 2009, she received her Bachelor’s degree from Haliç University, Electronics and Communication Engineering Department.

 

In 2011, she completed her graduate studies at the Electronics and Communication Engineering Department of Haliç University, the Institute of Science and Technology.

 

She is currently a Ph.D. candidate at Yıldız Technical University, Institute of Science, Electronics, and Communication Engineering Program. Voluntary work to speed up the artificial intelligence is conducting studies in Turkey.

 

She has been continuing her academic career at Bahcesehir University, Electrical and Electronics Engineering Department since February 2019.

 

Technology Development Foundation of Turkey within ideaport is located in artificial intelligence working group.

Also in Udemy ‘Deep Learning AZ | Deep learning with Python in course.

Talks