2. Dijital Zirve / 03.12.2020 / 09:45 - 17:30 / GMT +03:00

#dijitalZirvePMITR2020

“Projeye dönüşmeyen fikirler sadece hayaldir.”

Antonio Nieto-Rodriguez

Projeler, değer yaratmanın daima önemli bir parçası oldu ve olmaya da devam edecek.

Proje yönetimi ise fikirleri yönetmenin ve gerçeğe dönüştürmenin yegane yoludur.

Brigthline’nın 1000’den fazla C-seviye yönetici ile yaptığı araştırma PMI’ın CEO’su Sunil Prashara’nın önsözüyle başlıyor. Prashara Proje Ekonomisini “insanların fikirleri gerçeğe dönüştürmek için beceri ve yeteneklere sahip olduğu bir ortam” olarak tanımlıyor.

Proje Ekonomisi, insanların fikirleri değerlere dönüştürmek için ihtiyaç duydukları beceri ve yeteneklere sahip olduğu bir ekonomi. Fikir ise değer yaratmanın temeli. Ancak tek başına fikir dünyayı değiştirmeye yetmiyor. İş hayatında fikirlerin değere dönüşmesi, ancak projeler aracılığıyla mümkün. Proje Yöneticileri de işte tam bu noktada devreye giriyor. Kurumlarda fikirlerin kök salıp büyümesi ve sürdürülebilir bir değere dönüşmesinde Proje Yöneticileri önemli bir rol oynuyor. Proje Yöneticileri, fikirden değere, projeden ürüne giden yolda proje değeri yaratma hedefi ile, yenilikçi yaklaşımları teşvik ederek ve iş fikirlerinin uygulanabilirliğini değerlendirerek kurumların stratejilerini operasyonlara bağlayan kritik bir rolü üstleniyor. Üstelik Proje Yöneticilerinin tüm bu girişimleri finansal ve toplumsal değerlerin oluşmasına da olanak sağlıyor.

    • Yenilikçi fikirler nasıl projeye dönüşüyor?
    • Bu projeler nasıl planlanıyor, yönetiliyor ve başarıya ulaşıyor?
    • Projeler sonucunda ortaya çıkan ürünler nasıl değer yaratıyor?
    • Projeden ürüne giden yolda hangi sürdürülebilir stratejiler takip ediliyor?

Bu yolculukta proje ekibi dinamikleri, motivasyonu ve performans kavramlarını nasıl ele alınıyor?

Dijital Proje Yönetimi Zirvesi ile fikirden değere, projeden ürüne uzanan yolculukta, fikirlerin gerçeğe dönüşmesi ile ekonomik ve toplumsal değer yaratmanın da mümkün olduğunu birlikte tartışacak ve öğreneceğiz.

Her şey bir fikirle başlar!

Çeviri Desteği

İngilizce’den Türkçe’ye çeviri

Çeviri Desteği

Türkçe’den İngilizce’ye çeviri

PMI Türkiye 2020