AYLİN BOZKURT TÜZMEN, MBA, PCC, ACPC

@ HIGH DREAMS KOÇLUK VE MENTORLUK HİZMETLERİ KURUCU

Lisans derecesini (BA) 1998’de İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat Bölümü’nden, yüksek lisans derecesini (MBA) 2007’de New York City University, Baruch College, Zicklin School of Business’tan aldı.

Kariyeri İstanbul’da HSBC Bank’ın Finans Departmanı’nda yönetici adayı olarak başladı ve New York’ta lüks tüketim malları şirketinde devam etti. Türkiye’ye dönüşünde bir tıbbi cihaz şirketinde CFO olarak çalıştı.

2012’de liderlik gelişimi için profesyonel koçluk ve mentorluk hizmetleri vermek üzere High Dreams Koçluk ve Mentorluk Hizmetleri’ni kurdu. Uzmanlaştığı alanlar liderlik koçluğu, takım koçluğu, iç koçluk ve mentorluk sistemlerinin kurulması, koçlara mentorluk ve süpervizörlüktür. Liderliğin bireysel olmaktan çıkıp kolektif bir sürece dönüştüğüne inanan Bozkurt Tüzmen, kurumlarda sadece tepe yöneticiliği için birkaç lider yetiştirmek yerine sürdürülebilirlik ve yenilikçilik için liderlik kavramının her seviyede geliştirilmesini desteklemektedir.

Gelişimsel transaksiyonel analiz konseptlerini koçluk pratiğinde başarıyla uyguladığı için İngiltere’deki Uluslararası Gelişimsel Transaksiyonel Analiz Merkezi tarafından 2016’da ödüllendirilmiştir. 2017 yılında, 5. Dünya Koçluk Kongresi’nde “Dünyanın En iyi 100 Liderlik Koçu” ödülünü almıştır. Ödül kriterleri; stratejik bakış açısı, geçmiş koçluk çalışmaları, gelecek odaklılık, bütünlük ve etik, düşünce liderliği, vizyonerlik, odaklılık ve yaratıcılıktır. 

Tüzmen, Kongre konuşmasını ‘Endüstri 4.0 ile Dönüşen Liderlik’ üzerine yapmıştır. Bu konuda geliştirmiş olduğu model hakkındaki makalesi Harvard Business Review’de, röportajları Dünya Gazetesi ve Hürriyet İK’da yayınlanmıştır. 2017 Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Romanya’nın “Koçluğun Geleceğine Liderlik Etmek” temalı konferansının açılış konuşmasını yapmıştır. 2018 Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi’nin Amsterdam’daki “Kurumları Geleceğe Taşımak” temalı yıllık konferansına konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Halen İstanbul Business School Micro MBA ve TÜBİTAK-TÜSSİDE MBA programlarında geliştirdiği modele dayanan Dijital Çağda Akıllı Liderlik dersini Ali Tüzmen ile birlikte fasilite etmektedir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesi ve bu kurumun verdiği PCC (Sertifikalı Profesyonel Koç) unvanına sahiptir. Adler International Learning Kanada’nın sekiz aylık ileri koçluk eğitimi sonrasında sözlü ve yazılı değerlendirmeleri tamamlayarak ACPC (Adler Sertifikalı Profesyonel Koç) unvanını almıştır. Aynı zamanda Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi (EMCC)’nin üyesidir.