Metin Örnek

Projects Coordination Office Manager @ IBTECH

30 yılı aşkın iş tecrübesine sahip olan Metin Örnek İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra on yıl kadar üretim ve finans sektörlerinde Unix yöneticisi, Oracle DBA, yazılım analisti ve geliştiricisi, web tasarımcısı ve iç eğitmen olarak çalışmıştır. Proje Yönetimi kariyerine QNB Finansbank’ta 1999’da başlamış, 2005’te PMP sertifikasını almış ve profesyonel kariyerine paralel olarak Proje Yönetimi dersleri vermeye başlamıştır. Özyeğin Üniversitesinden Executive MBA yüksek lisans derecesine sahiptir.

Ar-Ge Direktörü olarak çalışmakta ve aynı zamanda üniversitelerde yarı zamanlı olarak Proje Yönetiminde Liderlik dersi vermektedir.

2010 yılında PMI Türkiye’ye katılmış ve 2013 yılında PMIEF ile tanışmıştır. 7 kişilik bir gönüllü ekip ile ilk ve ortaokul öğretmenlerine Çocuklara Yönelik Proje Yönetimi eğitimleri vermeye başlamıştır. 2015 yılında PMI Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır.

Son 7 yılda, PMI Türkiye gönüllüleri ile birlikte 800’den fazla öğretmene eğitim verilmesini sağlamıştır. 2018’de PMIEF Avrupa Bölgesi mentoru (CEC member) seçilmiştir ve halen bu rolü aktif olarak sürdürmektedir.

Haziran 2020’de, yine 7 PMI Türkiye gönüllüleri ile dünyada ilk kez Çocuklara Yönelik Proje Yönetimi eğitimini online gerçekleştiren ekibin içinde yer almıştır.