Mine Dedekoca

Founder @ Start-IST

Mine Dedekoca 7 sene Best Buy ve Dixons Grup gibi uluslararası perakende şirketlerinde yöneticilik yaptıktan sonra girişimcilik hayalinin peşinden giderek hayatına değişik bir yön vermeye karar vermiştir.

2014 yılında Türkiye’nin ilk dijital davetiye sitesi Davetpostasi.com‘u hayata geçiren Mine Dedekoca, hem yerel hem de uluslararası girişimcilik ekosisteminde aktif rol oynamakta ve birçok üniversite ve kuruluşta yalın girişimcilik eğitimleri vermektedir. Kurmuş olduğu Start-IST markasıyla 2013 yılından bu yana startupları hedefleyen birçok farklı konuda etkinlikler, paneller, workshoplar düzenlemenin yanı sıra, StartupBlink, StarOfService, Ellis Island Capital, Doc+ gibi uluslararası firmaların global pazarlara yayılması konusunda danışmanlık vermiştir. 2012 senesinde dünyanın en büyük freelance çalışma pazaryeri olan Upwork.com’un Türkiye temsilciliğini yapmaya başlayan Mine Dedekoca, İşin Geleceği ve Freelance çalışma konusunda uzmanlaşmıştır. Dijitalleşen dünyada işin değişimi konusunda birçok farklı platformda konuşmalar yaparken aynı zamanda 2 sene üst üste Jacob Morgan, Diane Mulcahy gibi uzmanların da konuşmacı olduğu İşin Geleceği konulu konferanslar düzenlemiştir. UNHCR ile birlikte mültecilerin ekonomiye dahil olması için serbest çalışma modeli eğitimleri düzenleyen Dedekoca’nın bu çalışmaları Amerikalı akademisyen Jon Younger tarafından Forbes.com’da kaleme alınmıştır. Dijital dünyada esnek çalışma modellerini benimsemiş olan birçok firma ile ortak çalışmalar yapmış olan Dedekoca, uzaktan çalışma iş modelinin Türkiye’de daha geniş kitlelere yayılması için kurumlarda konuşmalar ve workshoplar düzenlemektedir.

Sunum Özeti

Dijitalleşmenin hızla işin her alanına yayıldığı günümüzde bu gelişmeyi projelerin yerden ve zamanda bağımsız bir şekilde devam etmesi konusunda bir avantaja çevirebiliriz. Proje ekiplerinin iş yapış ve iletişim modellerini uzaktan çalışmaya uygun hale getirerek projelerin devamlılığını sağlarken aynı zamanda çok daha verimli sonuçlar elde edebiliriz.

Talks