Tolga Özel

Region Mentor @ PMI

Tolga OZEL, MSC. PFMP, PMP, ACP,

20 yılı aşan kariyerini büyük Teknoloji şirketlerinde oluşturmuştur. Türkiye yanında Güney Asya, Orta Asya, ABD, Avrupa ve CIS bölgesinde faaliyetlerde bulunmuştur. Büyük ve karmaşık proje ve programları yönetimi ve yıllık 1 Milyar Euro büyüklüğünde bütçe yöneten PMO tecrübesine sahiptir. Halen, MPT Myanmar’ın Dijital Dönüşümüne Danışmanlık Hizmeti vermektedir. Öncesinde Pedersen & Partners Executive Search Firmasinda Teknoloji sektörü danışmanı olarak görev almıştır. Bundan önce Huawei şirketinde Turkcell için Hizmetler Direktörü olarak görev yapmıştır.

PMI (Project Management Institute) Türkiye kurucularından olan Tolga Ozel, yönetim kurulu başkanlığı görevini de yürütmüştür. Halen, PMI Bölge Montörü olarak Doğu Avrupa bölgesinde PMI birimlerine liderlik etmektedir.

Tolga Özel, Lisans ve Yüksek Lisans programını ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde tamamlamış ve Yapay Zeka ve Yapay Sinir Ağları konusunda tez çalışması yapmıştır. EMLyon Business School (Fransa) kurumsal liderlik programını ve PMI Master Class liderlik programını tamamlamıştır. Proje Yönetimi alanında, Portföy Yönetimi (PfMP) , Proje Yönetimi (PMP) ve Cevik Pratikler (ACP) sertifikalarına sahiptir.

Talks